Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki akar analóg jelet HDMI-vé...

Ki akar analóg jelet HDMI-vé alakítani?

Figyelt kérdés

Nézzenek ide:

[link]


Minden TV-n van koax bemenet, még az okostévéken is. HDMI csatlakozó csak a lapos televíziókon van. 2013-ban digitális átállás volt. Akik 2013-ig szobaantennával vagy tetőantennával nézték a TV-t, azoknak set top boxot kellett venniük. A set top boxnak is HDMI kimenete van, ezért csak lapos TV-hez csatlakoztatható.

A famintázatú, 8 csatornás (ORION) televíziókon csak koax bemenet van. Ilyenkor mit kell csinálni?



2021. okt. 9. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ki akar analóg jelet HDMI-vé alakítani?"

A belinkelt eszköz arra való, hogy a digitális kimenettel nem rendelkező eszközt (például VHS magnót vagy régebbi DVD-lejátszót) rá lehessen kötni olyan eszközre - például lapos-/okosTV-kre, monitorokra - amelyeken digitális HDMI csatlakozó van. (Tehát pont az ellenkezőjét csinálja, mint ami a topiknyitó kérdés végén van szükség).


"A set top boxnak is HDMI kimenete van, ezért csak lapos TV-hez csatlakoztatható.


A famintázatú, 8 csatornás (ORION) televíziókon csak koax bemenet van. Ilyenkor mit kell csinálni?"

Ilyenkor a digitális videojelet analóggá kell alakítani (HDMI --> kompozit, vagyis RCA-csatlakozós átalakító - például egy ilyen: [link] ), majd egy modulátorral (mondjuk egy ilyennel: [link] - bár ez PAL-szabványú, nem tudom, mennyire "régi" az az Orion TV, amit lehet, hogy még Secam-ra idomítottak) az analóg videojelből a régi TV-ben található tuner számára rádiójelet kell létrehozni.

2021. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ki akar analóg jelet HDMI-vé alakítani?"

Aki akar.

Nekem egy mikroszkópom megy ilyennel (kamera van benne). Remélem nem okozok vele lelki traumát neked.

A munkahelyen az analóg kamerák is hasonlóval vannak a monitorokhoz kötve.

2021. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a famintás Orion tévének megfelelő jel előállításához szükséges eszközök ára összemérhető egy használt, de amúgy jó állapotú tévé árával. Mert a feladat kb. olyan, mintha lovaskocsit szerentél villanyautó töltőoszlopról zabbal "feltölteni".

Amit linkelt a kolléga, az majdnem 30 ezer Fr. gyors keresés után már használható HDMi bemetes lapos tévék vannak 25000-től. Mert amióta már van 4K, meg 8K, meg a tévé is legyen okos, egy HD vagy fullHD felbontású, de amúgy buta tévét simán hozzádvágnak ennyiért. Amivel mellesleg ingyen nézheted a digitális földi adásokat is.

2021. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyit elárulok, hogy az én televíziómnak a koax bemenetén kívül csak Scart csatlakozója van. Azért vennék TV okosítót, hogy a szobámba ne kelljen nagyképernyős TV-t venni, főleg nem olyat, ami a szekrénysoromban nem fér el. Nekem elég az 51 cm-es képernyő.
2021. okt. 10. 00:32
 5/5 anonim ***** válasza:

"Annyit elárulok, hogy az én televíziómnak a koax bemenetén kívül csak Scart csatlakozója van."

Akkor csak HDMI-->Scart átalakító kell - például: [link] - a modulátor elhagyható

2021. okt. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!