Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új számítógépet állítottam...

Új számítógépet állítottam össze, az előző gépemnél ezerszer jobb, mégis minden játék kifagy rajta. A Minecrafttól kezdve a Forza Horizon 5-ig. Nem használok semmi vírusírtót, a tűzfalon átengedtem a játékokat, még is kifagy minden. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az előző gépemen ezek a játékok tökéletesen futottak, a Forza meg már a töltőképernyőn kifagy. Mellesleg, még azt is írja a Windows, hogy nem felel meg a gépem a minimális követelményeknek a Win 11-hez. I5-10400F, GTX 1070 Ti, 16GB RAM.

2021. nov. 20. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

A videokártyába bedugtad a tápot?

A monitorokat a videokártyába dugtad nem az alaplapba véletlen?

A proci külön tápját az alaplapra bedugtad?

Milyen tápegységed van?

2021. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zzzoli ***** válasza:
100%
A fagyás lehet hardverhiba is. Lehetnek rossz részek a memóriában, amit ha írni, vagy olvasni akar lefagy. De az alaplap hibája is okozhatja hogy leáll a processzor. Nincs-e esetleg húzva az egész, mert az is okozhatja. Egyébként ezen a konfigon menni kell a Forzának, nekem I7 8700-on, 1060-as kártyával, 32 giga rammal teljesen jól megy.
2021. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Zzzoli ***** válasza:
100%

#1

Ha nem dugja be a vga tápot és a proci mellé a +12Voltot el sem indul a gép :-)

2021. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Teljesen újak az alkatrészek PCX-ről rendelve, illetve mindent bedugtam és jó helyre. Táp: Cooler Master MWE Gold V2 750W
2021. nov. 20. 08:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagyis, a videokártya az az előző gépből van, viszont az előző gépben is működött.
2021. nov. 20. 08:54
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Vidd el szervizbe a gépet és rakasd össze.ennyi infóból nem lehet kitalálni.

Mit jelent konkrétan hogy kifagy,mit csinál a gép?leáll, újraindul,bezárja a programot?van hibaüzenet?eseménynapló mit ír?minden driver fent van?az alaplap gyári biosa támogatja már ezt a procit?

2021. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A játék csak szimplán leáll, de a gép funkcionál továbbra is. BIOS-t még nem frissítettem, májusi van rajta, nem tudom mennyire lehet ez gáz. A driverek fent vannak.
2021. nov. 20. 09:46
 8/14 Zzzoli ***** válasza:

#6 ha össze van rakva, hová rakassa még tovább. Szervizben sem rakják össze máshogy.

Kérdező, az elején azt írtad minden kifagy, de akkor csak kidob a játékból, nem lefagy az egész.

Telepítetted újra az op rendszert?

2021. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A minden kifagyra értettem azt, hogy minden létező játék kifagy, bármit próbálhatok. Az OP rendszert már újratelepítettem, és ugyanígy ugyanez van.
2021. nov. 20. 10:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg még egy részletes Windows eseménynaplót nézhetsz, hátha valamilyen driver-rel van gond.
2021. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!