Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen típusú, hol megvehető...

Milyen típusú, hol megvehető erősítő lenne jó egy tv-re csatlakoztatott fejhallgatóhoz? A legegyszerűbb használatú, műszaki ismereteket nem igénylő (bluetooth, távszabályzó stb. nélküli), rögzített hangerőre állítható, köztes eszközt keresem. ?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rosszul halló, idős rokon, azért hogy a szomszédait ne zavarja, csak fejhallgatóval tudna tévézni. Az egyébként kedvelt tv-jének viszont egy erősítés nélküli 3,5-ös jack hangkimenete van, így arról erősítés nélkül nem használható a fejhallgató. Ebben próbálnék segíteni neki.

2021. dec. 5. 19:50
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát fix állásút eddig csak fejhallgató erősítőben láttam, lehet, hogy kevés lenne, de az jó lehet. Az a kimenet a tv-n az akkor nem fejhallgató kimenet?
2021. dec. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az eddigi használat alapján valóban csak az erősítő kulcsszóval keresgéltem, mert korábban egy régi hifi erősítőjére volt átvezetve a tv hangkimenetének az erősítetlen jele; de az a hifi már nincs meg. Ahelyett keresnék valami, maximum egy állítógombos, sokkal egyszerűbbet ... és kisebbet.


Most a fejhallgató-erősítőre rákeresve, pl. ezt találtam: Fontaine FDA-1A, de nem tudok erről semmit. Érdemes ezt megvenni, avagy hozzáértően volna más, jobb ajánlat?



Nem az volna fontos, hogy fix állású legyen, hanem az, hogy minél egyszerűbben, egy kezelőgombbal a halláskárosodásnak megfelelő hangerőre legyen állítható.


"Az a kimenet a tv-n egy 3,5-ös jack hangkimenet, amiről nem lehet közbeiktatott erősítés nélkül a fejhallgatót használni.

Van a tv-n komplett (kép, hang), a tv távszabályozójával a hangot erősíthető scart kimenet is; de a neten talált scart átalakítók között, én eddig nem találtam olyat, amiről le tudnám csatlakoztatni a leválasztott hangjelet. ?

2021. dec. 6. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!