Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért gyártanak még kazettás...

Miért gyártanak még kazettás DECK-et ha VHS videómagnót nem?

Figyelt kérdés

Van sok kazettás DECK és kazettás music center pl Auna is gyárt, de senki nem gyárt videómagnót miért?


Fognak még szerintetek gyártani?

Van aki szeretne nosztalgiázni.



2021. dec. 10. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ugye a retróhullám, másrészt nem mindegy, hogy képről, vagy hangról van szó. Analóg technikával nagyon jó minőségben is lehet hangot rögzíteni (persze nem ilyen vackokhoz), míg videót csak alacsony felbontással, ami senkinek sem hiányzik, csak annak, aki a VHS-kazettagyűjteményét "elfelejtette" annak idején DVD-re kiíratni. De ha sokkal többen is lennének, az is kevés lenne, szerintem milliós tételben lehetne gazdaságosan gyártani.
2021. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a videónak nem volt és ma sincs olyan ágazata, mint a hangtechnikában a Hi-Fi vagy az audiofil. Miért gyártanak ma is több millióért elektroncsöves erősítőket, lemezjátszókat, hangdobozokat? Mert erre van valamekkora igény, van, aki megveszi. A méregdrágákat a vájtfülű audiofilek veszik meg, az olcsóbbak pedig azok, akiknek csak a retró érzés miatt kell. Viszont a videómagnó már szinte senkit nem érdekel, amiatt a nagyon kicsi réteg miatt nem érdemes már gyártani. Egy videókazettát lejátszani, nem egy igazi retró, de egy régi lemezt lejátszani kristályhangszedővel az igen, még, akkor is, ha a felvétel zajos, pattog, nem igazán jó minőségű. Szintén így van egy hangkazetta lejátszásával, vagy jobb esetben egy orsós magnóval. Például egy Sokol rádió az igazi retró, de egy Junoszty tv nem igazán az. Inkább a hangtechnikánál maradt meg ez a nosztalgia, a videózásnál nem annyira.
2021. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tegyük hozzá, hogy amit ma gyártanak kazettás bármit, de tényleg bármit, az ócska - és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

Szétnéz az ember Amazonon, Ebay-en (Wish-t meg a többi kínai szutykot nem is említem) és a termékek fele még csak nem is sztereó. A termékek egy része nem tud felvenni, ami tud, az csak Type I szalagra (és persze szigorúan zajcsökkentés nélkül).

Ami még ennél is gázabb, az a mechanika, ami a mai készülékekben van. Megbízhatatlan, igénytelen, pontatlan. Az előírt sebességnek a közelében sincsenek, de legalább azt sem tudják stabilan tartani.

A muzsik-centerek, amiket a kérdező évek óta próbálgat (és nem érti meg, hogy csak szopni fog velük) sem sokkal jobbak. Ugyanaz az ócska mechanika, csillogóbb dobozban. Gagyi, tré, hulladék.

Kérdező, sokszor el lett neked már itt mondva (és szerintem a szervizben is, ahova a szutykaidat hordod): vegyél egy tisztességes, régi, karban tartott decket. A leg alapabb kétkazetttás paraszt-Technics is kenterbe veri a mai... Nos, a mai bármit.

2021. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor ezeknek bármi bajuk lesz a felsoroltak közül akkor ha elvinném javítani akkor ismét az lenne mint Millenium-nál hogy nincs hozzá alkatrészek?


TEAC W-1200

Renkforce TP-1000

Auna 388-DAB+

ITT ST541 (Igaz tű van hozzá)

Samsung MAX-N25

Blaupunkt MC60BT (Igaz ez nem kazettás de akkor is érdekel hogy van e hozzá bármilyen alkatrészek is)

2021. dec. 11. 15:33
 5/13 A kérdező kommentje:
??
2021. dec. 11. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig próbálkozol? Persze, ez a te dolgod.

Hogy van-e alkatrész, azt majd megmondják a szervízben, de szerintem nem érdemes javíttatgatni, okba kerülne.

Nekem egy kb. 20 éves Philips mini-hifim van, a kazetta része már nagyon rég meghalt (nem gond, már nincsenek is kazettáim), pár éve meg a CD-lejátszója is megadta magát. Elvittem szervízbe, ahol közölték, hogy kb. 25 ezer lenne az alkatrész.. Köszönöm, nem kértem. CD-t hallgathatok a DVD-lejátszón vagy a laptopon is, a hifi így megmaradt erősítőnek (mindent rá tudok kötni), mert a hangja elég jó.

Azért hozzáteszem, ezt anno majdnem 80 ezer forintért vettem (ahogy a Samsung DVD/VHS kombót is, de az máig működik), ami akkor nem kis pénz volt. Igazából akkor egy Technics deck-el szemezgettem, de az 100 ezer lett volna (ismétlem, 20 éve..).

Ezért csodálkozom, hogy a mai számomra "nevenincs" erősítők és hasonlók ennél jóval olcsóbban is kaphatóak (holott a fizetések azóta sokszorozódtak). Gondolom, nem véletlenül... Az igazi minőséget nyilván manapság meg kell fizetni, ami elég pénztárcába nyúlós.

2021. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A Teac és a Renkforce két modern, ma is gyártott igénytelen, trágyakupac.

Az Auna meg a Samsung szintén kaki, műanyag hulladék, a kutya nem fog velük foglalkozni, ha elromlanak. Ha mégis, többet fognak elkérni a javításért, mint amit ér a készülék (ami mondjuk nem nehéz, hiszen nem ér semmit egy ilyen).

Most mondom el neked utoljára: csak magadat szopatod, ha ilyen igénytelenségekkel foglalkozol. Kiadsz újabb és újabb többtízezreket az újabb és újabb szarokért, ahelyett, hoyg egyszer vennél egy minőségi, szervizelt darabot és élveznéd tizensok évig.

Ez volt az utolsó alkalom, hoyg az ostoba kérdéseidre hasznos választ próbáltam adni. Látszólag nem értesz a szóból, teljesen felesleges rád pazarolni az időnket.

Vegyél egy Renkforce-ot, jó lesz az neked, öcsi.

2021. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a helyében vennék 10-et, ha elromlik, jöhet a következő :)
2021. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebből a Renkforce trágyából vehet százat is, ha alapból szar...
2021. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim esküvője és pazar lagzija 3 VHS kazettán lett megörökítve nagyon részletesen. Valamikor gyerekkoromban néztük meg őket, akkor még minden második háztartásban volt lejátszó, kölcsönkaptuk a szomszédtól. Na most tizenpárév után újra megakartuk nézni együtt, a régi ismerősöket, rokonokat, barátok felidézni és nosztalgiázni. És bakker, senkinek, de senkinek se volt egy lejátszója. Súlyos pénzeket fizettem ki végül, hogy digitalizálja valaki az egészet, és az sem volt olcsó. Szóval rengeteg ilyen kazetta van még a világon, amit lassan nincs mivel lejátszani.
2021. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!