Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangprojektort vagy hagyományo...

Hangprojektort vagy hagyományos 2.1 hangfalat vegyek?

Figyelt kérdés

Elromlott az 5.1-em és venni szeretnék majd helyette másikat. Arra gondoltam hogy most csak 2.1-et vennék, valami olyat ami hasonló hangerőt tud produkálni. De nézegettem a hangprojektorokat is, amikhez mélynyomó is van. Olyanom még nem volt, így tanácstalan vagyok hogy kipróbáljam-e vagy maradjak a hagyományosnál? Filmezéshez, tv nézéshez és zenehallgatáshoz kellene.


Most ami volt az egy 140 Wattos Serioux HT5100C volt. Valami ehez hasonló erősségűt szeretnék.



2021. dec. 28. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A "hangprojektor" teljesen felejtős. Soundbar az mind, ami meg tényleg varázsolgat fázisforgatásokkal, írányított magasakkal meg generalizált HRTF csodákkal, az végül sehogy nem fog szólni a rengeteg létraszűrő-effektus miatt, és iszonyatosan érzékeny arra, hogy mennyire mozdulsz ki a sweet spotból, ráadásul semmit nem tud a szobádról, vagy ha igen, akkor nem nagyon fog fél misi alatt megállni a dolog. Szóval soundbar+szub vs 2.1 cucc. A 2.1 frontjai tudnak pontosabbak és erősebbek lenni, mint a csíkká zsugorított semmié, főleg ha azonos összegeket mutatnak az árcédulák. A 2.1-et rugalmasabban elhelyezheted, jobban beállíthatod a lehallgatási helyhez a sztereó szélességet is. A hátsó csatornák sima DD-be váltva a lejátszót meglepően korrektül hozzák a hatást, nyilván ahhoz képest, de azért ezt érdemes kiemelni. Szerintem a 2.1-ek felé sokkal racionálisabb elindulni.
2021. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, és a zenehallgatás is külön piros pont lesz egy jobb 2.1 rendszernek, vagy ha akkora a keret, és nem külön fura a szoba, akkor egy méretesebb minőségi sztereó oszlop-pár is igen megfontolandó.
2021. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy Edifier 2.0 aktív hangfalpárt vettem. Soundbart nézegettem, végül nagyon örülök, hogy nem azt vettem, hanem ezt a 2.0 párt. Ha szóba jöhet hangfalpár is, mindenképp nézz utána, ha tudod próbáld ki.
2022. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Egy jó minőségű sztereó hangfalpár, v oszlop vásárlását ajánlanám, legyen az akár aktív, vagy passzív. Én a passzív rendszereket jobban kedvelem de semmi kivetnivalót nem látok az aktív hangfalakban sem.
2022. jan. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!