Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » NEM zúgó(!) hangfalak léteznek...

NEM zúgó(!) hangfalak léteznek még egyáltalán? Bekapcsolás után egy halom hangfalam állandóan zúgott, a mostani MyAudio is amint bekapcsolom, folyamatosan hangosan zúg. Gépet is többször cseréltem, nem a számítógép-konfigokkal lesz itt a baj.

Figyelt kérdés
Maximum 20.000 (vagy ha nagyon megéri, akkor 25.000) forintig. De VÉGRE már ne zúgjon (kicsit sem).

2022. jan. 3. 11:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Maximum 20.000 (vagy ha nagyon megéri, akkor 25.000) forintig. De VÉGRE már ne zúgjon (kicsit sem).
2022. jan. 3. 11:00
 2/18 Szirty ***** válasza:
100%

Léteznek. Ha az enyém zúgna (bármekkora mértékben is) kivágnám az biztos... :)


Mondjuk leírhattad volna miféle fajta. Aktív PC-s hangfal?

Húzd le róla a jelforrást (PC-be dugott kábelt ha PC-s hangfal).

Sehova ne legyen bedugva csak a tápellátást kapja meg.

Kapcsold be. Ha így nem zúg, akkor nem a hangfallal van a baj, hanem a kábelezéssel illetve jelforrással vagy a nálad adódó körülményekkel.

2022. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi, rögtön leteszteltem ezek után kétszer is. Csak az áramellátást biztosító kábel maradt mindkét alkalommal.


Így is pontosan ugyanúgy zúg, mint a vásárlásának pillanatától.


Tehát a hang(os)falam eS Zé A eR. :(


(MyAudio MAD8100)

2022. jan. 3. 12:27
 4/18 Szirty ***** válasza:

Akkor ez a valószínű.

De ha a "zúgás" alatt az 50/100Hz-es brummot kell érteni akkor valószínűleg könnyen javítható hibája van.

2022. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az én aktív hangfalamban a trafó cicergett új korától kezdve, a rögzítőbilincs csavarjait kellett kicsit megszorítani és elhallgatott. Viszont időről időre kilazulnak a csavarok és újra meg kell húzni.
2022. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Egy SP-HF 3000A hangfalam van és ja az 50Hz-es brummot tolja folyamatosan.

Olvastam régebben egy elektrós fórumon, hogy valami földhurkot kéne megszüntetni. Assemtom mi az nemhogy még forrasztgassag is... :D

2022. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Zzzoli ***** válasza:
A Egy SP-HF 3000A dobozát is a trafó szokta rázni általában, persze összeszedhet külső brummot is, jelkábel ki, hang le, aztán kiderül.
2022. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csak a konnektorba van bedugva és brummog, próbáltam. Minden mást kihúztam a konnektorból, hogy ne legyen semmi más jel véletlenül, és brummog.
2022. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Zzzoli ***** válasza:
Akkor a trafója. Trafós táp előnye hogy egyszerűsége miatt jóval nagyobb az élettartama mint egy kapcsoló üzemű tápnak, megfelelő üzemi körülmények között. Ad egy stabilitást is tömege által a doboznak, viszont hajlamos az 50Hz-es zúgásra. Sokmindent nem tudsz ebben az esetben kezdeni, megnézed milyen teljesítményű és milyen feszültségek jönnek le róla, aztán kicseréled. Régebben jobban összehúztuk a vasat, szorosabbra tekertük, kibajlágoltuk és hasonló dolgok, de ezzel a gyári trafóval nem igazán fogsz tudni mit csinálni.
2022. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem a trafó búg! A hangszóróból jön a hang! A bal oldaliból is, amiben a két hangszóron kívül max pókáháló van.
2022. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!