Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szoktak még használni és...

Szoktak még használni és igény is van DVD lejátszókra 2022-ben is ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen
2022. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok fiatal, de mindenki a környezetemben letölti a filmeket. Már évek óta senki nem használ a filmek tárolására sem pendriveot sem dvd lemezt. Nem is szoktam látni egyetlen ismerösőmnél sem lejátszót. úgyhogy szerintem nincs rá nagy igény. főleg mióta rákaptak a hbo go és a netflix féle dolgokra.
2022. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Alig tudtam venni egy lejátszót a PC-mbe tavaly.
2022. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kb. ugyanaz ervenyes erre is, mint a Bluray lejatszokra: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..
2022. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tényszerűen igen, vannak, akik használnak ilyet. Ez azonban nem jelenti azt, hogy sikeres üzleti tevékenységet tudsz köré építeni.

Minden elavult formátumnak megvan a maga szűk vagy kevésbé szűk "szektája". Az utóbbi években újra berobbant a hanglemez (vinyl). Gondolom, ez mindenkinek feltűnt. De például a magnókazettáknak is van egy szűk, de lelkes hódolói tábora. Például én is foglalkozom kazettákkal. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amennyiben a kezed ügyébe kerül egy gyűjtemény, aki totál elavultnak tűnik, azt ne dobd ki, hanem ajándékozd el, ha pénzt már nem tudsz csinálni belőle. Még a tévéből, rádióból felvett műsorokat tartalmazó VHS- és magnókazettáknak is van eszmei értéke, mert olyan műsorokat, műsor-részleteket, reklámokat tartalmazhatnak, amik kordokumentumok, és nem valószínű, hogy más forrásból is fellelhetőek. Sajnos, rengeteg médiatörténeti érdekesség végezte a kukában.

2022. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt egy minta: [link]

Bármelyik régi DVD lejátsza, letölt, pendrivera/DVD-RW re másol.

A hátrány az hogy hálózatot nem kezelnek, adathordozóra kell másolni a letöltött filet. Ezen mintafilet egyébként 720p videóból származik, egyetlen sort se vettem el belőle.


Sajnos más filmeket PC-n konvertálni kell, mert ezek a dvd lejátszók csak az xvid-et ismerik és az avi-t, minden másból át kell konvertálni.

2022. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Naná, én egyszerre ötöt is, mert az már majdnem eléri a tévém felbontását :)
2022. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Úgy vélem, hogy a DVD is a letűnt dolgok listájára került és csak szűk körben keresett. Én személy szerint minden mára már elavult berendezésemet film és zenetáramat nagy becsben tatok és néha nézem és hallgatom is ezeket pl orsós-kazettás magnó, lemezjátszó, csöves rádió, erősítő, videó, DVD, még működő gramofonom is van:D. Ezek a régi cuccok nagyon szépen tudnak szólni. A többségüket természetesen én is csak alkalom szerűen használom ráérősebb időkben.
2022. jan. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kérdés: "Szoktak még használni" volt és nem az hogy "vennétek-e újonnan"...

Ezeket az SD felbontású lejátszókat még ma is árulják (újonnan is), vásárlás után még 3-6 évig használják az emberek, igaz ma már a többség átállt FHD vagy korszerűbb lejátszóra és TV-re. Főleg akik mindenüket lecserélik 4évente (kocsitól a telefonon át a feleségig mindent, mert ez a fogyasztói társadalom, nesze neked környezetszennyezés). ;D

2022. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4 évente ? 10+ éve cseréltem le, mert akkor már elavult volt. lehet stream filmet is nézni
2022. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!