Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Onkyo Integra 2570 deck vajon...

Onkyo Integra 2570 deck vajon miért játssza le furcsán-tompán a kazettákat?

Figyelt kérdés

Jó pár éve megvan, szervizelve vettem, hibátlanul működött sokáig.

Aztán elkezdte azt csinálni, hogy elkezd normálisan lejátszani egy kazettát, majd pár másodperc után a hang tompává és halkká válik. Nem minden kazettával, de egyre többel.

Fejet rendszeresen tisztítom és demagnetizálom, szalagutat (pinch rollerek, capstanek) szintén pucolom.

Az egyetlen közeli szakszerviz amit ismertem sajnos megszűnt.

Igen, tudom, ósdi technika, térjek át spotify-ra. Az ilyen jellegű válaszokat nyugodtan lehet mellőzni, köszönöm.



2022. jan. 8. 23:48
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Mielőtt mélyebben belemerülnél a hiba feltárásába készíts egy új felvételt egy új kazira, ha annál is tapasztalod a jelenséget akkor sajna szerviz. Gyanús nekem az a kijelentés, hogy "nem mindegyik kazettánál de egyre többnél". Előfordulhat, hogy sok zajt, fodros szalagot, stb érzékel a szűrő és azért tompítja le. Nyilván ez csak egy tipp.
2022. jan. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem a hangsávon fut a fej. Elállítódhatott pl.
2022. jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Saját felvételeket mindig jól játssza vissza, csak "gyári" kazettákkal fordul ez elő. Pár napja egyet be is gyűrt, de mivel ez eddig az első ilyen eset, nem vonnék le belőle messze menő következtetéseket.
2022. jan. 9. 09:43
 4/4 A kérdező kommentje:

De basszameg most, hogy ezen agyalok, beugrik, hogy jó pár hónapja pár szalagon azt vettem észre, hogy mintha egész enyhén meg lenne rágva a szalag legszéle, de nem tudtam reprodukálni, nem foglalkoztam vele tovább, mondván, ezer éves kazetták, ki tudja, mikor történt.

De ezek szerint lehet, hogy vagy a szalag nem az elvárt helyen fut néha, vagy valami az útjában nincs a helyén...

Eh. Kénytelen leszek egy hozzáértő műhelyt keresni... Előre látom, milyen egyszerű lesz így 2022-ben...

2022. jan. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!