Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Játék walkie talkie rádióból...

Játék walkie talkie rádióból fura hangok jönnek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nehéz elmagyarázni. Kapott a fiam meg karácsonyra egy hagyományos gyerek walkie talkiet. Szólt, hogy beszélgettek benne, gondoltam gyerek és játszik csak de kipróbáltam.


Ha csak az egyiket kapcsolom be, kizárólag a fürdőszoba ablakból valóban lehet benne kommunikációt hallani. Nagyon recseg és egyáltalán nem kivehető. Néhány szót értettem csak feltehetően egy férfi és egy nő beszélgetéséből de csak néha kaptam el jól kivehető szavakat: megyek, akkor jó, (macskákat??). Ilyeneket hallottam valamint talán más nyelvű beszédet. Ma újra próbáltam de nem sikerült semmit se befogni, úgy mint tegnap. Ez mi lehetett?



2022. jan. 9. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Közelednek a vogonok.
2022. jan. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 l0m3x válasza:
A frekvenciák összemosódnak. A gyereknek úgy kell tálalni, hogy ne érezze magát a 6. érzékben... Valami viccel kell megmagyarázni, hogy ne lepje meg legközelebb :). Kivéve ha csúnyán beszélnek, mert akkor magas polcon kell tartani, azaz kuka.
2022. jan. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Régen nekem is volt ilyen, bár akkor még nagyobb arányban volt rádióforgalmazás, amatőrök beszélgettek (kb. mint telefonon olyan témákban), vagy taxisok. Hallottam rajta szlovák népzenét is ha pl. utazás közben hallgattam.

Biztos valamilyen rekvencia-áthallás.

2022. jan. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi anno a kamionosok, taxisok, rendőrök cb rádióit hallgattuk vele. Sokszor meglepően tisztán, bár az akkori játékok komolyabbak (kevésbé korlátozottak) voltak, meg tobben használtak még ilyesmit, mint manapság. Gondolom itt is valami ilyesmi lehet.
2022. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy az van esetedben is, amit a #4-es írt. Nekem is volt walkie-talkie-m gyerekkoromban, volt hogy rádió jött be rajta, volt, hogy taxisok beszélgetése... A régi FM frekvenciát használta, legalábbis gyárilag arra volt állítva, de átlehetett állítani. No mikor erre rájöttünk, akkor már direkt vadásztuk a CB-sek beszélgetéseit (ami most már tudom, hogy etikátlan, akkor eszünkbe nem jutott) sőt, még zavartuk is őket, meglehetősen mérgesek voltak. Amikor arra is rájöttünk, hogy az új FM frekvenciába is "átlehet tekerni", akkor kalózrádiót üzemeltettünk vele, ami persze tovább nem terjedt, maximum az utcában lehetett fogni, de hát internet nem létezett, unalom az igen...
2022. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
84%

"Ez mi lehetett"


Szerintem egyszerű a válasz: Másoknak is van wlkie-talkie-ja...

Nem? :)

2022. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért van a rádió, hogy hangok jöjjenek belőle.

Ha nem tetszenek a hangok, akkor csatornát kell váltani, ahol más hangok jönnek, vagy egyáltalán nem jönnek hangok.

2022. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!