Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Bárba milyen hangfalak...

Egy Bárba milyen hangfalak legyenek? Milyen kihangosítás?

Figyelt kérdés

Üdv.


Lehet nyílna majd egy max 50 fő befogadására alkalmas kocsma vagy Pub, a hely nem nagy, olyan 60-70nm2

Mivel rühellem, hogy egyetlen pub-ba vagy bárba nem lehet beszélgetni az üvöltő pocsék zenétől, ezért én a minőségibb de halkabb zenére utaznék. Tehát fontos lenne, hogy a hangfalak a legszebben szóljanak, illetve szeretném ha 6-8 hangfal lenne, hogy egyenletes legyen a zene. Szóval 1000 wattos teljesítmény hangfalanként nem indokolt. A minőség tényleg fontos lenne, mert nem egy diszkó lesz, ahol csak a basszus számít meg a nagy hangerő. Mindezt persze pénztárcabarát áron szeretném kiépíteni. A zene pedig egy “Hifi” minőségű tömörítés-mentes streamer szolgáltatón keresztül valósulna meg. Szóval nem mp3 pocsék YouTube hang lenne :D A számítógépbe pedig egy komolyabb hangkártya kerül majd, ha ez indokolt. Azt hallottam, az olcsó gyári vackok nagy fehér zajt generálnak.

Szóval, köszi előre is a tippeket ;)



2022. jan. 18. 17:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Minőségi hangfal nem a W számtól jó. 50Nm nagy de kis hangerő kell akkor nem hiszem hogy kéne nagyon nagy hangfal.


Minőségi erősítő minőségi hangfal. + Valami forrás amiről a zene szól. Erősítő nem baj ha külön van és csak ez a dolga ha sokat fog menni.

Persze valami jobb aktív is szóba jöhet és akkor erőlködő sem kell feltétlenül.


Egy jó rendszeren egy jó MP3 -at nagyon nehéz a CD től megkülönböztetni. Youtube nem minőségi zene, de Youtube Music nem tudom mit tud. Spoty pl élhető.

Tidal ua, de CD minőség pl. Szóval ha nem is lesz mindenki vájt fülű, de aki szereti annak kellemes lesz hogy váó egész jól szól. Szívesebben fog bemenni mintha sértené a fülét a 20k -s minihifi. Nyilván nem ez lesz a többség.


Elmennék egy hifi stúdióba beszélgetni. Kérsz időpontot.

És mondod hogy egy 50nm helyiség hangosításáról lenne szó, de nem az a cél hogy dübörögjön mindenki mellkasa hanem mindenhol szóljon kellemes hangerőn.

Tud majd mondani erősítőt ami tartósan tudja és Hangfalat ami nem drága de jó.

Egy jobb D osztályos erőlködő is tökéletesen megfelel a célnak.

Vannak all in one eszközök, mindent is tud.


Számítógép szerintem nem kell, valami adat forrás bőségesen elegendő.

Vannak külön streamerek, ha külön van a forrás. Ha az erősítő tudja lehet jobb eleve optikán kapnia a jelet. Az ár befolyásoló tényező lesz mert el lehet menni nagyon drága irányba de szerintem itt az ésszerűség kifizetődőbb lenne.


2 álló hangfal nagyon karakteressé tudja tenni a dolgot. Akkor is ha bulit akartok :) Nagyobb hangerő igényt is ki tudnak futni gond nélkül, és nem lesz hiányérzete senkinek. Halkan is lehet majd érezni bennük hogy van test alatta.

Állványos hangszórók is megoldják egyébként.


nekem 50nm -en otthon 2 állványos hangfalam van Dali -k.

Engem megvettek kilóra. De nyilván ez egy lakás, nappalival, meg konyha, előszoba meg közlekedő egybe nyitva.


Rászánt ár az kérdésesé teszi.

2022. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm.

Igen, nem az a cél, hogy a mellkasa dübörögjön az embernek. Pont pénteken voltam egy helyen, eleve nyugodt hangulathoz illik szerintem egy kis pub. Mármint koktéloztunk, egymás mellett ültünk a haverommal de alig értettem mit mond. Szörnyű volt, hatalmas bazi nagy hangfal volt 3 méterre és 100dBa-al üvöltött a fülembe. Őszintén, pont ezért utáltam bulikba is járni, mert ki élvezi ezt? Ahhoz hogy beszélgetni tudj, ki kell menni egy szórakozó helyről? :S Szóval egy kellemes 70DbA amit minimálisan emelt beszéd hangerővel simán érthetővé teszi a beszélgetéseket. Na ezt akarom én. Azért is akarok több hangfalat, nem 4 bazi nagyot, mert akkor ugye csak középen lenne jó.

Amúgy nyílván ha van tartalék a rendszerbe az nem rossz dolog, de tényleg normál hangerő a cél tartósan.


Amit a hangfájlok minőségét illeti, melóhelyen egy osdi ezer évet hifi rendszer van, de ég és föld, amikor mp3 fut vagy a spotify. Pedig az utóbbi is egy trágya a Tridalhoz mérten, de még a Deezer Hifi Prémiuma is messze veri, de még is hallható volt a különbség! Egy laikusnak is.

2022. jan. 18. 19:40
 3/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy májer de a helyiség akusztikája is nagyban befolyásolja a hangerőt. Kellemesebb lesz a hang ha lesz sok puha felület. Fa pl bútorok, padló ha fa az is jobb, Nekem a nappaliban az irdatlan mennyiségű könyv miatt marha jó. Növények, függöny.


Nem a hangfal mérete a lényeg, de egy nagyobb jobban ki tudja magát futni. Egy hifi stúdióban meg is tudod hallgatni melyik a szimpi. Akad esetleg nagyobb tér is. Hangfal és erőlködő párosítást is ki lehet próbálni. 50nm -en kettő áló is elég szerintem. 2 kicsi passz. Hangfaltól függ. Magas hangok ugye jobban terjednek de egy állóban lévő halkan szóló mély az nagyobb teret fut be szerintem mint egy kicsiben. Sok kicsi meglepően tud szólni. de meg kéne hallgatni. Vaktában nem tudok ajálngatni mert ár keretet nem ismerem :)


Spoty -t azért említettem, mert már elég jó a minősége, elvileg jön majd a jobb minőség is valamikor, de amiben verhetetlen a playlistek.

Nekem a hangszínekkel van a bajom vele. Saját Mp3 -am amit én a saját CD -m ról csináltam az mérföldekkel jobb volt mint a spoty, pedig a Tidal és a CD között én nem vettem észre a különbséget és szégyen szemre a saját MP3 -am között sem.


Az ósdi ezer éves hifik némelyike azért nagyon jóóó.


Vagy veszel egy Kef LSX -et és minden meg van oldva. :)

HAnszóró, állványos, erősítő és streamer is egyben :)

JA és marha jól szól. Azt hiszem 400k ért is láttam most valahol. Még kábel nélkül is mennek azthiszem. És a színpad ahol megvan a szereó tér marha széles...


Artisjust nak sajna be kell jelenteni és pengetni kell érte pénzt :(

Ha zenét is akarsz...

2022. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 BeefEater ***** válasza:

Ha tényleg a minőség a fontos, akkor terveztesd meg valaki hozzáértővel, aki azzal kezdi, hogy odamegy és felméri a helyszínt.


Alapvetően valami olyan rendszer kellene neked, ahol több hangszóró van, de azok kis teljesítménnyel üzemelnek, hogy ne legyen nagy hangnyomás-beli különbség (magyarul ne számítson, hogy ki ül közelebb a hangszóróhoz). Ha például kiderül, hogy hangszórónként 3W teljesítményre van szükséged (ez lehet, hogy még sok is lesz, ne abból indulj ki, amit a divatos, nagyon rossz hatásfokú bluetooth hangszórókra hazudnak), akkor ne 10W -os hangfalakat vegyél, mert bőven elég lenne, de egyenletesebb hangot kapsz, ha mondjuk 50 W -os hangfalaid vannak.

És akkor ott van még a stereo/mono kérdés, visszhang, stb. Keress egy jó hangmérnököt szerintem, mert én is csak egy pár szempontot soroltam fel, amit figyelembe kell venni, ha tényleg minőséget akarsz.

2022. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Szerintem tetszőleges normál hangosítás jó az utóbbi jópár évből. Halkan pontos, néhanapján ereszd el a hajam bulikhoz meg elegendő, vagy ha nem, úgyis szubokat fogsz keresni alá, nem pedig nagyobbat ordító cuccot.
2022. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

RCF Ayra Pro8-ból ha 6db-ot beraknék, akkor az úgy elégséges lenne? Egyáltalán jó hangfal ez? Összesen 3 visszajelzés van róla, ott dicsérik. Alapvetően tényleg max 700.000Ft lenne a keret, de nem baj ha maradna is belőle. De ha nem hát nem, csak e fölé nem akarok menni.

Nem akarok stúdiót építeni, de ne is bass legyen a rendszer :D

Illetve a Yamaha aktív hangfalait nézegettem még, az mondjuk mar 100 ropi, de nem igazán tudom, melyik milyen minőséget képvisel. Valami olyan szakmai meglátás vagy konkrét tanács kellene, ami erre a keretre irányulna. Nem pedig olyant, hogy a kínai szar a japán meg jó stb… szóval várom az ötleteket :) Ilyen studiós céget nem szeretnék felfogadni, mert csak hogy kijönnek és felmérnek sok pénz. Aztán ki tudja milyen rendszert állítanak össze, le merem fogadni hogy drágább lenne.

2022. jan. 19. 17:09
 7/27 A kérdező kommentje:
Alapvetően tényleg ilyen 70-80dBa lenne a cél, azt pedig úgy elérni, hogy ne süketüljön meg aki közelebb ül.
2022. jan. 19. 17:19
 8/27 A kérdező kommentje:
Edifier S3000 Pro 2.0-t néztem még ki, csak nem tudom, 6db-ot sorba lehet e kötni? Mert ugye ez egy pár eredetileg. De árban így pont jó lenne, és nagyon jó véleményeket olvasok róla.
2022. jan. 19. 17:57
 9/27 BeefEater ***** válasza:

Konkrétumot a hely ismerete nélkül szerintem senki sem fog tudni neked mondani. Maximum találgatni tudunk, utána vagy sikerül vagy nem.

Én 700000 Ft-ot nem gyakoris tanácsok alapján költenék el a helyedben.


Arról se feledkezz meg, hogy nem csak a hangszóróknak kell beleférnie a keretbe, hanem a hangszóró tartóknak, kábelezésnek, erősítőnek (ha nem aktív hangfal lesz) és valami jelforrás is kelleni fog.

2022. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Sorba kötni? Ohh hát hangminőség is fontos volt nem? :)


Abban igazság van nem kicsi hogy több kisebb hangszóró a jobb megoldás.

De az is ahogy írták hogy tartók, kábelezés, forrás, erőlködő sok vicik vacak kell.

50nm nem akkora hatalmas hogy abból komoly gond legyen ha nincs sok hangfal. Szerintem.


Egy hifi stúdióban meg tudsz hallgatni több hangfalat.

Tudnak tanácsokat adni közvetlenül. 4 Hangfalat egy jobb erőlködő is meg tud hajtani A-B csatornán.

Kérdezd meg több helyen is.

Online. Gedeon FB csoportjában is esetleg.


Sőt ha van lehetőséged ekkora térben kipróbálni valami 2 hangfalas megoldást akkor azt is nézd meg. Kiderül hogy kielégíti e az igényeidet.

Ahhoz már nagy a tér hogy mindenki audiofííííl élményt kapjon.

Helyiség se mindegy hogy milyen alakú.


Spec tuti nem vinném túlzásba az elején. Audióra az isten pénzét is el lehet locsolni.

Legtöbb hely amit ismerek ilyen tenyérnyi hangszórókból nyikorog valami.

Vagy zörög inkább. Van 4db vagy 150nm -en azt csá. Bőven sok hogy zavarja a beszélgetést :D

Hát ha valami rendes hangfal lenne rendes zenével nem hangosan, hegyes füleim elélveznének kocsmázás közben :D

2022. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!