Alesis Q49 MKII. Hogy kell használni a pitch wheel-t (meg általában a bal oldalon található gombokat, slidert, és kereket) ?

Figyelt kérdés

Vettem egy Alesis Q49 MKII MIDI billentyűzetet FL Studio-hoz, viszont nem sikerül rájönnöm, hogy hogyan kell a bal oldalán található gombokat, 'tekerentyűket' és minden mást használni.


Elképzelhető, hogy az FL Studio miatt nem megy, mert nem támogatja ezt a fajta keyboard-ot?


Alapvetően maga az Advanced mód beli használata elég érdekes mert magukat a billentyűket kell használi amikor ebben a módban vagyunk. De nekem nem sikerült egy-két funkción kívül használni a legtöbbet.



2022. jan. 19. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Konkrét választ én sem tudok, de elég valószínű, hogy az Alesis oldaláról tudsz letölteni a keyboardhoz drivert.


Ugyanígy nézz utána, hogy az FLS gyártója kínál-e valamilyen mapping beállításokat pont ehhez a keyboardhoz (vagy Alesis termékcsaládhoz). Az FLS MIDI beállításainál is nézd meg, hogy milyen néven látja a keyboardot. Akkor lesz jó, ha az FLS pontosan "tudja", hogy mi a keyboard.


Végül: sok szoftverszintinél (pluginek) nincs feltétlenül a keyboard minden funkciója felmappelve, azaz pl. egy zongorán nem biztos, hogy működik a pitch wheel. Remélem, tudtam segíteni az elindulásban. :)

2022. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!