Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox one vagy xbox one s éri...

Xbox one vagy xbox one s éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Egy xbox one-t akarok venni használtan. Az xbox one 47 ezer Ft az xbox one s 57 ezer Ft garanciával. Melyik éri meg jobban?

2022. febr. 8. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Xbox One S.

- 40%al kisebb

- A táp be van építve (a sima Onehoz van egy féltégla tápként)

- Gyorsabb a processzora (kb 7%al) mi néhány fps növekedést jelent szinte minden játékban

- Van benne egy 4K felskálázó ami azt jelenti, hogy bár a játékok továbbra is maximum 1080pben futnak, a képük jobb lesz egy 4K TVn mint a sima One esetében ami maximum 1080p felbontást ismer.

- Támogatja a HDRt

- Támogatja a VRRt

- Támogatja a 4K lejátszást VIDEÓhoz és az UHD Bluray lemezeket

Az alap Xbox One egyetlen előnye, hogy van rajta Kinect (mozgásérzékelő kamera) csatlakozó, de az akkora bukás volt, hogy szinte azonnal megszüntették a támogatását. Az One Shez is lehet átalakítóval csatlakoztatni, de mivel alig egy marék játék van hozzá nem látom értelmét. Ha valaki Kinectezni szeretne akkor az Xbox 360hoz gyártott az hatalmas siker volt és van vagy egy tucat nagyon jó játék hozzá.


Egyébként jelenleg az Xbox Series S éri meg a legjobban, mert az új generációs konzol (futtat minden one játékot javított grafikával). Kétszer annyiba kerül ugyan (és nincs benne lemezmeghajtó), de szerintem ezek a régi konzolok pofátlanul drágák ahhoz képest, hogy 2013as hardver ami kifutóban van és ráadásul használt. Csak a chiphiány tartja őket életben, mert így még akár évekig megjelenhet rájuk minden.

2022. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még egy dolog ami az One generációnál fontos lehet. A beépített merevlemez csigalassú. Így ha van géped és szeretnél egy érezhető fejlesztést, de nem akarsz újat venni akkor egy külső USB3as, legalább 128GBos SSD iszonyúan megdobja a legtöbb játékot és lefelezi a töltési időket a legtöbb esetben. Nem kell óriásit venni, elég ha pár játék ráfér amivel éppen játszol. Az open world játékoknál javít a legtöbbet. Nekem egy ideig egy kb 300MB/seces volt aztán lecseréltem egy 500MB/secesre és még ott is éreztem különbséget. Az már az USB3 maximumánál van úgyhogy biztos nincs teljesen kihasználva. A Forza Horizon 4 kb két és fél percet tölt első indításkor HDDről és a jelenlegi SSDmről kb 40 másodperc, a teleportálás pedig csak pár másodpercig tart. A multiban is látszik amikor a gép átrak mindenki egy új helyszínre engem a Series konzolokkal együtt tölt be (ahol SSD van alapból) míg másoknak várnia kell.
2022. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet megfontolom a series s-t.
2022. febr. 10. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!