Mennyire lenne fontos egy erősítő az autómba a következő hangrendszerhez?

Figyelt kérdés

Üdv.

Előre szólok, hogy a tudásom ilyen téren konvergál a nullához.


Szeretném a gyári hangszórókat lecserélni az autómban viszonylag olcsón. Mivel nem egy mai darabról beszélünk autó terén (VW Passat B5) és kétseges, hogy meddig lesz nálam ezért nem szeretnek vagyonokat költeni rá.


Amiket én kinéztem, hogy szeretnék bele a következőek...


[link]


[link]


A K165-öt szánnám előre a DSK165.3-at pedig hátra.


Elősször a jelenlegi JVC KD-X320BT fejegységgel szeretném ezeket a hangszórókat használni, hogy megtudjam tenyleg szükség lenne-e egy erősítőre. Igen, tudom, hogy ez a rádió csak 4x50W-ot tud kezelni, szóval ha ezzel szeretném hosszútavon használni ezeket a hangszórókat akkor az pénzkidobas lenne.


De nemtom, hogy milyen erősítőt vegyek (amikor veszek) hozzá.

Ba jól számoltam ezek a hangszórók összesen egy 470W-os RMS teljesítményt fognak tudni, 1240W MAX teljesítmény mellett, szóval ehhez kellene egy erősítő.


Összegezve a kérdéseimet...

Szerintetek jók lennének ezek a hangfalak ha főként a mélyeket szeretném hallatni (külön mélynyomó beépítése nélkül)?

Mennyire lenne létfontosságú egy erősítő beszerzése?

Ha nagyon akkor milyet javasolnátok?


Előre is köszönöm a segítséget és elnézest a sok idóta kérdésért.



2022. márc. 14. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy jó erősítő ugyanolyan fontos autónál is, mint otthon. Más a hangminőségük, teljesítményük, frekiátvitelük, etc

De nem ez a fejegység+Sp lesz az a páros, amin bömböltetheted a tuc tuc-ot :)

2022. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok, de többet tenyleg nem szeretnék magára a hangszórókra költeni.


Milyen erősítőt javasolnál? 30k körül.

2022. márc. 15. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!