Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ajánlotok nekem asztali pc-t...

Ajánlotok nekem asztali pc-t és monitort? Semmennyire nem értek hozzájuk.

Figyelt kérdés

Eddig minden jatekot próbáltam megoldani tableten, de már meguntam, ezert szeretnék egy rendes gépet. De rohadtul nem értek hozzá, szóval jól jönne egy pár ajánlás. Árban meg nem gondolkoztam, szóval egyenlőre mindegy.

De a játék lenne a fő használati célja.



2022. aug. 3. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj itt konkrét típusokat, ahhoz túl nagy a választék. Inkább keress olyan cikkeket, hogy pl. hogyan válasszunk monitort, PC-t, ezután könnyebben tudsz dönteni, vagy célzottan tudsz keresni. Amúgy sem írtál semmilyen támpontot.
2022. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Konzollal jobban jársz ha a játék az egyetlen cél.
2022. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

250.000-től a csillagos égig vannak PC-k.

Szóval ez az "árban meg nem gondolkoztam" dolog után itt senki nem fog neked semmit sem ajánlani.

2022. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Külön-külön ár és/vagy támpontok nélkül nehéz ajánlani bármit is, még monitort is, nemhogy asztali gép konfigurációt! Annyit tudok csak mondani, hogy a zavartalan élmény miatt nem érdemes 1 ms-nál lassabb válaszidejű monitort venni, és a frissítési frekvenciája is legalább 144 Hz legyen, az már stabilan viszi 120 fps-ben is a játékokat!
2022. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 120 fps min. Full HD-ban csak nagyon drága konfiggal jönne össze, nem valószínű, hogy annyit szánna rá a kérdező, nem beszélve arról, hogy talán nem is érti, miről beszélsz ("Semmennyire nem értek hozzájuk").
2022. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaz, bocsánat, akkor elmagyarázom! :)

Az “fps” úgy is értelmezhető, hogy “fotó per szekundum” vagyis hogy egy adott mozgókép (játék, videó, film) hány darab állóképet tartalmaz másodpercenként. Minél többet, annál egyenletesebb a mozgás, és 120 fps a minimum, amikortól már akadozás nélkül lassítva is le lehet játszani!

ms = milliszekundum, vagyis a másodperc ezredrésze, amennyi idő alatt a monitor feldolgozza az adatokat és megjeleníti a tartalmat.

2022. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

120 FPS max a kompetitív multi játékoknál számít. Single player játékban a 60 FPS ami általában már elmegy kategória, főleg hogy általában a konzolok miatt 60 FPS-re vannak optimalizálva (vagy éppen korlátozva) a játékok.


Mondom ezeket úgy, hogy 165Hz-es monitort használok 1440p-ben, és közel egy millás konfig amivel kitudom hajtani a 100+ FPS-t egy-két single játékban. Kompetitív multikban megvan a 200+ FPS, de azok nyilván nem is túl VGA igényes játékok, inkább a CPU-t zabálják. Cyberpunk 2077-ben ha már megvan a 70-80 FPS-em egy RTX 3080ti-al már örülök mint majom a bránerének.

Szóval ha jelenleg tablettel "játszik" a kérdező, kétlem hogy lenne keret egy 144Hz-et kihajtani tudó FHD konfigra, mert az jelenleg olyan 400 ezer körül megy.

2022. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

400 ezer körül??? “Na ne tessék mondani!” Tessék, 1080p monitorok, 144 Hz képfrissítéssel, 1 ms válaszidővel, a legjobb márkákból, 60 ezertől:


[link]

2022. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 szövegértelmezés látom nem megy.

A monitorral nem sokra megy a kérdező, ha nincs alatta egy PC 🤣

2022. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne valami árkeret, mert ajánlhatok én neked rtx 3090ti köré épített gépet is... 2 misi.


Itt nézelődj inkább, gondold át az árkeretet jól! És olvasd el az összefoglalót:

[link]

2022. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!