Hogyan tudnék egy eredeti bluray lemezről filmet lejátszható formátumban számítógépre másolni?

Figyelt kérdés

Tartok tőle, hogy másolás védett. Viszont nagyon fontos lenne, hogy meglegyen fizikai adathordozótól függetlenül is a film, hiszen egy lemez könnyen sérülhet, tönkremehet, arról nem is beszélve, hogy egy bluray lemezt nem lehet bármilyen eszközön lejátszani.

Szeretném több helyre elmenteni, akár felhő tárhelyre is. Nem terjeszteni akarom, csak magamnak kimenteni, de hát ezt mondhatom a másolás védelemnek... Van erre bármi módszer, szoftver, trükk, akármi?

Windows 10 van a gépemen, külső bluray meghajtóm még nincs, nagyrészt emiatt vennék.



2022. okt. 23. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet oldani a megfelelő programokkal, de mivel ez illegális, ide nem lehet beírni. Viszont ha ez egy boltban kapható film, nem érdemes a lemezzel foglalkozni, valószínűleg a jövőben is beszerezhető lesz, de maga a lemez is ha vigyázol rá, nem dobálod és megfelelően tárolod, 100 év múlva is lejátszható lesz. A VHS nem volt ilyen, bár a 30 éves példányok is működnek még, ez nem fog így maradni, ahogy az írott lemezek se, de a préselt lemezek maradandók.
2022. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mi tetszett meg ennyire? Nekem is vannak kedvenceim de, hogy kizárólag egy film kedvéért vegyek egy drága lejátszót annyira egyik sem tetszik.:D Aki ennyire lelkes az később sem adja lejjebb a minőséget, felesleges másolgatni bárhová, ha tönkremegy úgyis veszel másikat.
2022. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég extrém ennyire imádni egy filmet. Ez a Flash Gordon. Gyerekkorom óta teljesen odavagyok érte. Pár éve digitálisan felújították, több féle kiadásban is, és az egyiknek különösen tetszik az újraszínezése, ezt szeretném máshová is elmenteni, és úgy is nézni, hogy nem vagyok bluray lejátszóhoz kötve. A még újabb kiadás bár nagyon jó minőségű, de az előzőnek tetszenek legjobban a színei. A biztonság kedvéért 2 példányban is megvan az a bluray, de mint mondtam jó lenne bemásolni is. Egyébként az asztali bluray lejátszómat is csak emiatt az egyetlen film miatt vettem. 😍🙈
2022. okt. 23. 18:21
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, korábban azt hitték, a CD-k nem tudnak tönkremenni, ha nem éri őket olyan fizikai behatás, de kiderült, hogy idővel tönkremennek. Szóval félek, hogy a bluray lemezek is. Főleg ha ilyen extrém igénybevételnek vannak kitéve, hogy pár naponta, de legalább néhány hetente nézi az ember...
2022. okt. 23. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Az írott lemezek mennek tönkre, a gyáriak csak akkor, ha gyári hibás és leválik az alsó műanyag réteg, de ez nagyon ritka, vagy ha olyan mély karc keletkezik ami eléri az alumínium réteget, mert az az oxigéntől elszíneződik, nem veri vissza a fényt és olvashatatlanná válik. Van nekem 1991-es CD-m és hibátlanul olvasható, míg az 1994-es VHS-en már van némi képhiba itt-ott, szóval azon már látszik az idő vasfoga. Na ha ilyenen lenne pótolhatatlan felvétel, rohannék digitalizáltatni (bár ha szerzői jog védi, nem biztos hogy digitalizálják, csak ha gyűjtői értéke van, például egyszer ment a tévében és soha többé), de egy viszonylag friss BluRay filmért nem aggódnék.
2022. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyszer egy 1997-es gyári műsoros VHS-t akartam nézni 2016-ban és már majdnem a harmada nézhetetlenül tönkrement. De nyilván a bluray lemez sokkal tartósabb.
2022. okt. 23. 21:05
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a lemezek nem kopnak a használat során, gyakorlatilag nincs mechanikai érintkezés a lemez felülete és az olvasó között. A jó minőségű felvételen, az ideális tároláson és bánásmódon múlik gyakorlatilag a tartóssága. 35 éves szalagokat, kazettákat és bakeliteket is szinte hibátlanul megőriztem ( nyilván ezek nincsenek napi használatban). A VHS kazettákkal azért voltak gondjaim mert gagyi volt az első magnóm és amikor lecseréltem a kazikat is ki kellett dobnom vele együtt. Az "új" VHS el és kazettáival a CD és DVD lemezeimmel sincs semmi gond, az írottakkal sem. Vigyázz rá, tárold napfénytől, hőtől és párától mentes helyen de nem kell teljesen lezárt helyre tenni mer befülledhet. Nézd, hallgasd őket amikor csak kedved tartja nem fognak egyhamar tönkremenni, a használattól semmiképp. Sajnos a gyári lemez feltörésében nem tudok segíteni.
2022. okt. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Töltsd le internetről. Mivel megvan az eredeti lemez, és nem osztod vissza, nem illegális.
2022. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 azt a verziót, ami legjobban tetszik, nem találtam meg a neten.
2022. okt. 24. 15:19
 10/12 anonim ***** válasza:
melyik az?
2022. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!