Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő és 7.0 hangfal szett...

Erősítő és 7.0 hangfal szett összekapcsolása?

Figyelt kérdés

Ha van egy erősítőm ami 7*145w, 4-16ohm, azt össze tudom kötni egy 7.0as hangfaszettel (2*110/150w, 4-8ohm, center: 75/100w, 4-8ohm, háttérsugárzók: 4*75/100w, 4-8ohm)?


2. Ha van még plusz két hangfal 2*75/100w, 4-8ohm), akkor az hidalva köthető 1-1 háttérsugárzóra?


Mellékelem a termékeket:

Erősítő: [link]

Hangalszett: [link]


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. nov. 14. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi lesz jobb tőle?

1. az az egy pár kétszerannyit bír (szükségtelen)

2. ?


Mi lesz rosszabb tőle?

1. létraszűrő effektus függően az egyforma párok távolságától

2. fele terhelés azon a végfokpáron, ami konstrukciótól függően érdekes mellékhatásokkal is járhat (nem feltétlenül sufniba tervezett dolgok ezek)

3. nem lesz a zsebedben az az összeg, amiért eladnád/meg se vennéd a fölös párt

2022. nov. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zzzoli ***** válasza:

A 7.0 hangfalszettel persze hogy össze tudod kötni, hisz az erősítőnek 7 aktív kimeneti csatornája van.

Nekem ilyen erősítőm van, egyébként maximálisan meg vagyok vele elégedve, de nem 7x145 wattos egyébként.

Ez mondjuk mindjárt látszik a tápegysége (lágyvasas trafója, mert az van benne) méretéből, súlyából is.

7 végerősítő fokozat van benne, ami olyan diszkrét félvezetőkkel van szerelve, pontosabban a végtranyói lehetővé tennék/teszik hogy egy csatorna kimenő teljesítménye elérje a 145wattot, bizonyos filmes effekteknél előfordulhat a nagy asszimetrikus kimenőjel, ezért van így.

Egyébként sztereóban a két frontra kb 100-120 watt teljesítményt ad le.

Ez minden gyártó alsó és középkategóriás házimozi erősítőjénél így működik.

Még két hangfalat nem tudsz rákötni, nem is kell. Hová kötnéd? Ha párhuzamosan kötnéd valamelyik oldallal, túlterhelhetnéd a cuccot, mert 6 ohm terhelést szeret igazán. Van benne persze, hővédelem és túlterhelés védelem is.

Ha meg sorba kötnéd valamelyik kettővel, annak sem lenne sok értelme.

Erre 7 db hanfal kell, meg egy vagy kettő szubláda.

Nekem van hozzá subom is, de mivel a hangfalszettem frontjai megfelelő mélyet produkálnak, csak ritkán kapcsolom be. Inkább mozizásnál.

2022. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Laikusként a válaszodból akkor azt szűröm le, hogy minden gond nélkül összeköthető és sem az erősítőnek, sem a hangfalszettnek nem lesz semmi baja, igaz?

A korrekt választ amúgy nagyon köszönöm!

2022. nov. 14. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
De mit szeretnél elérni vele?
2022. nov. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Összekötni pl tv-vel és házimoziként funkcionáltarni.
2022. nov. 16. 03:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint a fölös pár bekötésével mit szeretnél?
2022. nov. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából később rájöttem, hogy ugye van 9.2es erősítő (5.2 és 7.2 azért elterjedtebb version), amire rá lehet baszarintani a 7+2 hangfalat, ami egyébként valóban fölöslegesnek tűnik, mert nyilván sokkal drágábban jönne ki az egész cumó, és nem ér annyival többet. Szóval így már semmit. 😀
2022. nov. 17. 16:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!