Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működhetnek az...

Miért nem működhetnek az elektromos zongorámnak bizonyos billentyűi?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap leültem zongorázni, és arra lettem figyelmes, hogy a 6. oktávnál az A,A#,B és C hangok egyszerre hangoznak el az akkord 5.ik hangjával együtt. Pl. az A az alatta lévő E hanggal, az A# pedig az alatta lévő Eb hanggal. Eközben ha próbálom nyomogatni pl. A mellett az E hangot, akkor az egyáltalán nem szólal meg. Illetve a 7. oktávban is már az F, F#,G és G# sem ad semmilyen hangot. És még a 6. oktávban ha egyszerre nyomom le őket és tartom őket, akkor folyamatosan csilingelnek, megállás nélkül, mintha valaki őrült módon nyomná őket.



Azért bánt, mert egyetemre járok, alig van használva kb. fél órát hétvégén a zongora, és a semmiben megy tönkre egyre több billentyű. Volt már takarítva is, szétszedtem teljesen, a kontaktusokat kitakarítottam stb. és semmi sem változott. Sőt 1 hete még jók voltak a 7. oktávban említett hangok is, mára már azok is elromlottak.


Mi lehet a gond?



2022. nov. 23. 11:46
 1/8 Morzsi007 ***** válasza:

Nem kéne, hogy rossz legyen.

Milyen márka, típus. ?

2022. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korg B1N 2019-es változat. Eddig semmi baja nem volt, nem tudom mitől lehet
2022. nov. 23. 12:23
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van videón hogy mit is csinál. Ez 1 hete készült. Inkább a közepe felé hallatszik és látszik hogy mia baj.

2022. nov. 23. 12:27
 4/8 Morzsi007 ***** válasza:
94%

Pedig nem is egy noname masina.

Ezek nem szoktak elromlani.

Ha van reset vagy gyári beállítások visszaállítása, próbáld meg. Ha nem oldja meg, akkor szerviz.

2022. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2022. nov. 23. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Esetleg nem ártana kipucolni a gumiérintkezős gumilapokat, és alatta a panelen a fésűs érintkezőt. Úgy tűnik mintha a mátrix hülyült volna meg, olyan vonalon is megy vissza jel, amit nem címzett meg. (nem csak a mátrix diódáin, hanem az esetleg lerakodott, és a légköri nedvességtől vezetővé vált koszon át is folyik az áram)

fülpucoló vattapálcika és patikai tiszta alkohol (96%-os, nem a 70-es) csodákra képes.

2022. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
elromlott
2022. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, amint lesz időm újra szétszedem és megpróbálkozom újra kitakarítani.
2022. nov. 23. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!