Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox-hoz milyen új monitort...

Xbox-hoz milyen új monitort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Most ilyenem van:


Dell p2719h


Szeretnék egy Xbox Series S-et venni. De ez a monitor csak 60 Hz-es ha minden igaz.

Gondolom érdemes új monitort is venni, nem?



2022. nov. 25. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább valami nagyobb uhd tv-t :)
2022. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gyakori93 ***** válasza:

Minimum 120hz és 1440p felbontással és freesync-el.

A series s nem tud natív 4k-t.

Játékok alatt meg pláne nem.

2022. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Mint a hivatalos oldal is mutatja ez egy teljesen alap irodai monitor, nem játékra tervezték. Ez a monitor amúgy teljesen alkalmas Series Sen játszani, de mivel elsősorban dokumentumszerkesztésre tervezték ahol ritkán vannak hirtelen változások a képen ezért mindenfajta extra hiányzik belőle és csalódást okozhat ha hébe-hóba játéknál komolyabban akarod használni.

[link]

A tesztek szerint egyébként a monitor egész jó játékra (az irodai kategóriában) ha nincsenek elvárásaid. Általános tapasztalatom, hogy a Series S vásárlók nagy része alkalmi játékos és szeretnék minél olcsóbban kihozni a játékgépet. Ha te is ilyennek tartod magad vagy nem tudod eldönteni akkor érdemes lenne kipróbálni a konzolt a jelenlegi monitoroddal. Ha nem vagy jobbhoz szokva akkor valószínűleg nem érzed majd nagy tragédiának a monitor gyenge képességeit.


Amennyiben viszont komolyabb játékra vennéd a gépet és megfelelő megjelenítőben gondolkodsz nézz körül a "Gaming" vagy játék monitorok piacán. Monitorok esetében kicsit könnyebb a helyzet mint televízióknál. Ugyanis a legtöbb extra ami TVk között prémium kategória aminek megkérik az árát az teljesen alap funkció monitorok, főleg gaming monitorok esetében. Amire ajánlott lenne figyelned:


1, Felbontás: Series Shez elég egy 1080p monitor, de 1440p lenne az ideális. A játékok nagy része e között a két felbontás között van (inkább az alsóhoz közel, de az még jól néz ki 1440p-n). Vannak ennél nagyobb felbontású játékok, sőt 4K játékok is, de olyan kevés, hogy ezért nem érdemes 4K monitorra költeni ami amúgy is egy jóval durvább árkategória.


2, A monitor reakcióideje: Ezt ms miliszekundumban (ms) adják meg és minél alacsonyabb annál jobb. A gaming monitoroknak gyakran csak pár ms az értéke. Ez azt jelenti mennyi idő alatt képes a monitor megváltoztatni a képet amit látsz. Mivel a játékokban gyorsan és sokat változik a kép ezért a normál monitorok esetében - ahol a ms nagy - a kép szaggatottnak vagy elmosódottnak tűnik. Egy lassú monitor ismérve, hogy nyomsz egy gombot és az eredményét érezhetően később látod csak.


3, HZ: A játékok nagy része konzolokon még a mai napig is 30-60Hz vagyis fps. Csak egy kis maréknyi játék tud 120fpst. Bár a 120Hz (monitoroknál inkább 144Hz) elég alap gaming monitoroknál manapság, de ha csak emiatt lenne sokkal drágább a kiszemelt akkor elég nyugodtan elengedheted. Amennyiben viszont komolyan szeretnél multis játékokkal játszani, sok népszerű, főként Free to Play (pl Fortnite, Overwatch vagy Call of Duty) játékban van ilyen opció. "Rendes" sztori játékokban ne nagyon keresd. Csak összehasonlításképpen szerintem jó ha 10 játék van 120fps opcióval jelenleg és nem úgy tűnik ez nagyon változik a jövőben.


4, HDMI: 1.4 az abszolút minimum, de 2.0 ajánlott.


5, AMD Freesync: A felbontás után ezt tartanám a legfontosabb szempontnak, főleg ha 120fpst is szeretnél. Ez kisimítja a játékok teljesítmény (fps) eséseit. A tapasztalat szerint nagy a lazaság manapság a játékfejlesztők körében és a legtöbb játék szenved valamiféle fps eséstől ha beindul az akció. Az Xbox natívan támogatja ezt a technológiát "VRR" néven a menüben.


6, Hangszórók: Ha nincs beépített hangszórója a monitornak (ami elég gyakori) akkor figyelembe kell venned az extra költséget. Két opciód van: vagy egy headset a kontrollerbe dugva, vagy (ha támogatja) a monitor audio kimenetébe dugva egy headset vagy hangszóró, vagy pedig egy HDMI splitter (leválasztja a hangot a HDMI kábelről) külön hangszórókba vezetve. A Series konzolokon nincs dedikált audio kimenet így splitter mindenképpen kell a harmadik esetben.


7, HDR: Ez sokkal szebb színeket kínál ha a monitor támogatja, de az Xbox tudtommal nem tud egyszerre HDR és VRR támogatást 4K alatti felbontás esetén így egy kisebb monitornál ez sokadlagos szempont. Ha mégis van ilyen a monitorban akkor gyakorlatilag azoknál a játékoknál tudod használni ahol nincsenek teljesítményproblémák és a Freesync kikapcsolható.

2022. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszod.


Egy AOC Q27G2E/BK monitorról mit gondolsz a Del-hez képest?

2022. nov. 26. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem vagyok a monitor piaccal képben mostanság, de ezt láttam, hogy sok helyen kérdezték Series Shez. Gondolom azért mert viszonylag nagy, olcsó és "mindent" tud amire szükség lehet. HDR nincs és a teszt alapján nem ajánlott túl világos szobába. Oldalról nehezen belátható ami akkor lehet gond ha több irányból néznék többen. Az, hogy a fekete nem olyan szép rajta az "olcsóbb" monitorok velejárója, ez van.


Talán az Odyssey G5öt szokták még belengetni ami papíron többet tud, olcsóbb, de a tesztek szerint nagyon rossz a válaszideje (a "ms" érték).

[link]


Ezen kívül passz, ha találsz valamit hasonló árkategóriában akkor hasonlítsd össze a RTingsen.

2022. nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy Acer VG240Y-t használok. FHD, HDR, FreeSync, beépített hangszóró (kicsi, nem jó) és jack kimenet a hangnak pl. egy 2.1-es hangfalszetthez, OSD-n "célkereszt", stb. hülyeségek (ezt sosem próbáltam ki). Príma kis cucc, tudom ajánlani, Series S-hez (és laptophoz) használom. Két HDMI és asszem' egy Display port bemenet van rajta.
2022. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!