Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem küldi át a Dolby...

Miért nem küldi át a Dolby Digital jelet az erősítő a HBO Max-on?

Figyelt kérdés
Optikai kábellel van bekötve azt olvastam hogy át kéne küldje mégsem teszi, bár néha ha olyan kedve van akkor hirtelen egy film vagy sorozat rész erejéig valamiért bejön, de ha a következő részt kapcsolom visszavált sztereóra ami igazábol meg próbálja bekeverni 5.1 be de érezhető a kettő közti külömbség hang dinamikába

2023. jan. 16. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanazok a filmek, sorozatepizódok szólnak jól, vagx teljesen random? Mert elég sokféle hangformátum van, nem feltétlenül ismeri mindet az erősítő. Például az enyém a maga idejében a legmodernebb volt, ismeri a Dolby Digital mellett a DTS-t is ami akkoriban ritkaság volt. Viszont azóta van Dolby Digital Plus és DTS HD-Master, amiket nem tud. Utóbbinál van egy DTS mag, amire vissza tud váltani az a dekóder ami nem ismeri a jobbat, ezért az megszólal, de a DD Plus formátumú tartalom néma marad a házimozimon. Valószínűleg az a gond, hogy eltérő formátumban vannak a tartalmak, van amit ismer az erősítő, van amit nem, amit nem ismer azt a lejátszó dekódolja 2 csatornás PCM hanggá. Így is marad némi térhangzás, mert Dolby Surround lesz az eredmény, de az közel se olyan mint az igazi 5.1, mert 6 helyett csak 4 csatorna van (a hátsó csatorna monó, ugyanaz a hang fog szólni mindkét irányból), azok között is van némi áthallás.
2023. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazábol ez ugyan az a film vagy sorozatnál csinálja pl a Sárkányok háza egyik része dolby digital volt a következő már csak sima sztereo és meg is próbáltam hogy visszakapcsoltam az előző részt, de ugyan úgy sztereo maradt az is vagy pl a Szárnyas fejvadász először dolby digital ba szolt leállítottam mert dolgom volt visszakapcsoltam utána már csak szintén sztereo ezért nem értem a Netflix pedig folyamatosan Dolby Digitalba iszonyat jó hangdinamikával jön vele semmi bajom nincs.
2023. jan. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!