Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mely digitális zongorát lenne...

Mely digitális zongorát lenne érdemes megvennem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban egy „Yamaha Arius YDP-163“ állt rendelkezésemre a gyakorlásban,

ami nem a sajátom volt, s ezért most egy olyan digitális zongorát vagy szintetizátort szeretnék vásárolni, amely a leginkább hasonlatos ehhez a típushoz, amj nem sokkal van lejjebb a Yamaha színvonalánál. (400 000forintot sajnos nem tudok szánni rá.)


Egyéb különleges kívánságaim nincsenek hozzá, mindössze annyi, hogy egy 88 billentyűs, kalapácsmechanikás, autentikus hangzású digitális zongora legyen.


Ebben szeretném azok segítségét kérni, akik értenek ehhez, vagy legalábbis több tapasztalattal rendelkeznek a téren.

Milyen márkájú digitális zongorák között keresgéljek és mire érdemes még ügyelnem?


Köszönöm szépen!



2023. jan. 24. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Az ydp nagyon mű. A clp széria utánozza a legjobban az akusztikus zongorát. Hasonló a "touch", tehát olyan a billentése mint egy igazinak vagy valami ilyesmit jelent.

Én azt mondanám spórolj még rá mert az drága, vagy keress valahol használtan.

2023. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézzél meg hangszerboltokat. Valószínűleg lejjebb kell adni az igényekből, de jó eséllyel találsz valamit, amit tetszik, és olcsóbb.
2023. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ugye nem kell elmagyarázni, hogy az "ugyanolyan jó legyen, de sokkal olcsóbban" miért nem fog összejönni?
2023. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:

Itt használt hangszer lesz a megoldás.

[link]

2023. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, 400-at nem tudsz szánni rá, de nem ártana tudni, hogy mennyit tudsz. 250 körül már vannak elég jó opciók boltból is pl. új FP-10, Korg D1, használt de garis FP-30.
2023. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
67%

Tudok egy Kurzweil Sp-1, Digitális zongorát 210 ezrért, kb., duplájába került.

Teljesen biztos, hogy régóta el van csomagolva és nem is használták szinte.

Mindig van neki 5-6 db másik típus és ez nem jött be neki, Yamaha CLP-t vett, meg mást is.

Ha kell hozzá+ tok, sustain pedal azt is tud adni.

Itt találod, ha még megvan:

[link]

2023. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 akkor már vegyen egyet újonnan 230 ezerért, szállítással...

[link]

2023. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

#7-es.

Valóban elgondolkodtató egy új.

Magyarországon 400 ezer alatt nincsen.

Ami a megadott linken lévő üzletet illeti, nem ismerem őket és nem hazai.

Valóban olcsóbb, mint itthon, de nem 230 ezer az. A szállítás is rájön, mivel nagyobb mint 120 cm.

Ráadásul előre kell fizetni, ami lehet zsákbamacska is.

Egyszer rendeltem egy hangszert külföldről és nem műkötött jól. Vissza küldtem és 1 hónapig nem láttam a pénzem. De olyan is létezik, hogy nincsen is nekik raktáron, csak ott maradt a honlapon és hónapokat kell várni rá.

Nem az én kütyüm, csak ismerősé, elhiheti bárki, szinte új. Néhány órát ment. Az illető vásárlásfüggő és rendre veszít a dolgokon. Pl.: Yamaha PSR-S950. Használta 1 hétig és 250 ezret veszített rajta.

2023. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az YDP-163 egy régebbi típus a belépő szintű kategóriából. Ráadásul az utóbbi 2 évben brutális drágulás volt a digitális zongoráknál is. Lehet ennél lejjebb adni, de nem biztos, hogy érdemes. Ami hasonló kategória, az más gyártónál is hasonló árban lesz. Viszont hogy azt kapod-e amire számítasz, az csak akkor derül ki, ha vásárlás előtt kipróbálod. Szerintem érdemes kicsit még gyűjteni és valami komolyabbat venni.
2023. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

#9-es.

Valóban így igaz. Nem csak drágák lettek, de ócskábbak is.

Nem azt kapod, amire számítasz. Vásárolni szerettem volna egy digitáliszongorát és rendesen körülnéztem minden fronton. Internet, üzletek, még személyeknél is. Mivel én Yamahás voltam mindig ezért ebben gondolkodtam. Kipróbáltam a YDP-től a CLP-ig rengeteget. A CLP- 545 Clavinova alatt egyik sem tetszet, de ez is ha jól emlékszem 700 ezer fölött volt. Ennyit túl soknak találtam. Ezért másgyártóknál is keresgéltem. Roland még ami bejött, de ugyan olyan drága volt. Aztán Kawai-kat is kipróbáltam. Bele szerettem egy szekrényes verzióba ez a, Kawai CN-34 volt. Órákat nézelődtem és kérdezősködtem az eladótól és ki is próbáltam. Elég jól szólt, ott! Itthon valahogy nem úgy szolt, valahogyan olyan "bili" hangja volt. Ez mellett még problémák is adódtak vele. Nem szólalt meg időben néhány billentyű a pedálok nem reagáltak, stb... Még ki is vitték Németországba, miután itt két szerelő sem jutott zöldágra vele. Megjavították, de elment a bizodalmam benne. Fél év alatt buktam rajta 200 forintot. Na ez volt a drága. Lehet a drágább Clavinovával nem jártam volna így?...

Hozzá teszem más olcsóbb és drágább hangszerekkel is fizettek rá ismerőseim hasonlóan.

Rohadt nagy lutri az egész! Ma nem olyanok a hangszerek, mint régen. Ismerek szeméjeket, kiknek 30, 40 éves hangszerek jól működnek még. Csak időnként némi tisztítás és mehet tovább.

Egy biztos, az olcsóbb gépekbe nem teszik bele azt a technológiát, amit a drágábbakba.

Ezért nem is olyanok, mint egy akusztikus zongora. Nekem van egy Dexibell Vivo S7, profi tudással és billentyűtettel (Fatar - TP/40M: 85 gr.)

Itt beállítható szinte minden paraméter, amit szeretnénk. Van egy Studiologic Numa Compact 2-es is

Fatar -TP/9PIANO billentyűvel. Talán a legjobb választásom volt eddig, nagyon szeretem. Gyakorolni tökéletes és a zongora hangjai is szépek.

2023. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!