Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifitoronyhoz milyen antennát...

Slamec kérdése:

Hifitoronyhoz milyen antennát használtok fm vételre?

Figyelt kérdés
2023. febr. 28. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmilyet

simán vesz minden állomást antenna nélkül is

2023. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Antenna nélkül jó esetben is csak a közeli nagy térerejű helyi adók vehetők. Nagyobb térerejű adók közelében elegendő egy kb. 1 méteres drót darab. Ha távolabbi vagy kisebb térerejű adókat is szeretnél fogni, akkor ahhoz komolyabb antenna kell. Például nálunk Újpesten néhány határ közeli szlovák adó is elfogadható minőségben vehető a rádió kihúzható antennájával. Ez persze a rádiótó érzékenységétől is függ.
2023. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem az 1 méteres kevés. Kb 2 m kellett hogy valamivel jobban fogjam az adókat. Gondoltam van egyszerübb megoldás
2023. febr. 28. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy tetőre kirakott Yagi-antenna van normális koaxkábellel lehúzva. Volt hogy Észak-Pestről bejött sztereóban valami pécsi adó is.

Alapból délnyugatra néz, a Széchenyi-hegyi adóra, amikor feltettem vagy 20 éve, szerettem volna a Bartókot tökéletesen zajmentesen hallgatni. Sikerült.

2023. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. febr. 28. 23:08
 6/6 denibá válasza:
Én egy régi rossz rádióból kibuherált kihúzható teleszkópos antennát használok, kb 20 centis vezetékkel. Kristály tisztán fogok 60 Km-es körzetben minden FM csatornát
2023. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!