Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért búg az erősítő (5.2 av...

Miért búg az erősítő (5.2 av receiver)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lenne egy Yamaha TX-V4 5.2es av receiverem. Olyan problémám van, hogy maga a készülék búgó hangot ad ki. Nem földhurok, próbáltam earc és optikai kábellel is (air play-el is), illetve a búgás nem a hangfalakból jön, hanem magából az erősítőből. Ugyan ez a helyzet egy aktív mélyládával is, ott a trafó búg benne. Próbáltam dc blokkolót illetve feszültség stabilizálást is és sajnos egyik se segített. Bármi egyéb ötlet?

#áram #búgás #Yamaha #Av receiver
2023. márc. 20. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, a trafó ilyen. Ha hallgatsz is valamit és nem csak üresben jár az erősítő akkor úgyis elnyomja.
2023. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vasmagos trafónál előfordul. A készülék talpai alá tehetsz valami csillapítót, gumit, vagy amit jónak látsz. Így a bútordarabnak kevésbé adja át a rezgést, sokat tud számítani.
2023. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a trafóknál természetes a búgás, viszont azt nem értem, hogy egyszer egyáltalán nem csinálja, egyszer meg annyira hangos, hogy a halkabb filmeknél is hallom. (Már raktam alá direkt ilyen gumi talpat, ismerős javaslatára, de így se jobb)
2023. márc. 20. 10:37
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Különféle lazulások okozhatják, ennél többet csak szétszedéssel, lehetne tenni, a trafó rögzítését rugalmassá tenni valahogy, de ez egyedi vizsgálat tárgya, hogy mik a lehetőségek.
2023. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen, valamivel rezonanciába lép ez akár a doboz is lehet pláne ha az egy könnyebb műanyag, ezért egy kis mozdítás után halkulhat, ill felerősödhet, mármint az aktív hangfal esetében. Türelemjáték megtalálni, én nem is szórakoztam PC hangszórómmal, kapott egy külső tápot és a probléma letudva, idővel veszek majd egy normálisat.:D Nyilván egy komolyabb készüléknél nem ez jelenti a megoldást, ott érdemes megkeresni a felerősödő búgás okát és rögzíteni kellene a rezgő részeket. A trafók alap zúgása legtöbbször nem okoz különösebb gondot de ha az alappanel rögzítése lazább akkor fokozódhat, v más elemeket is rezgésbe hozhat. Bevethetsz gumialátéteket, talpakat, flexibilis ragasztót a doboz stabilitásához, valamilyen súlyt ha túl könnyű a láda, amit csak jónak ítélsz. A Yamaha pedig valószínűleg gyárilag ilyen de egy belepillantást az is megér hátha plusz rezonancia van annál is.
2023. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!