A Microsoft miért nem tud akkumulátort tenni a kontollerjeibe?

Figyelt kérdés
Tudom lehet hozzá venni akkumulátort meg ahhoz töltőt meg minden, de simán megtudnák oldani. Olvastam olyat is, hogy a Duracell elemgyártóval van szerződésük és ezért. Ha valaki elemmel játszik annak rohadt sok van és drága is. Én tölthetős elemmel játszok évek óta, de belegondoltam, hogy mennyi pénz, ha valaki elemmel játszik.

2023. márc. 28. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert itt nem az a cél mint a mobiloknál, hogy minél kisebb legyen, így mindenki úgy használja ahogy akarja. A nem beépített akkuval egyel kevesebb gond van. Ha nem lehetne cserélni, akkor meg azért menne a nyávogás.
2023. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 írtam hogy tudom hogy lehet bele venni akkumulátort, de az a kérdés hogy mi az oka annak, hogy gyárilag nincs benne?
2023. márc. 28. 18:39
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak olyan gyártmányok, egerek is, amiben a gyártó nem ajánlja elem helyett az akkut, ezt olvastam leírva az utasításban is.

Elsőre érthetetlen, hiszen működik azzal is.

De az is igaz, ezek a szerkezetek gyakran kártékonyak az akkura nézve. Például egy soros 2 elemes konstrukció, ami 3 V-ról indul és képes működni némelyik akár 1 V-ról is. Bepakolsz helyette akkut, ami 0,9 V alatt károsodik. Tehát elvben 2x 0,9 = 1,8 V-nál illene lekapcsolni a szerkezetnek. De valójában nem is szimmetrikusan merülnek, pláne elhasznált állapotban.

De nem áll le, eközben két cella közül a gyengébbik túlmerül, akár negatívba is átfordul, ami különösen káros. Majd azt veszed észre, hogy már egyre gyengébb lesz, nem tartja legközelebb sem a töltést.

Érthető szerintem, hogy a gyártó nem akar ilyenért felelősséget vállalni, reklamációs bonyodalmak, inkább elhatárolja magát, az a biztos.

Elemnél ez nem számít, hiszen annak az a sorsa, hogy egyszer úgyis tönkremegy.

2023. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az akkumulátor idővel meghal és macerásabb cserélni a beépített akkumulátort, mint a kivehető elemet. Illetve játék közben inkább gyorsan kicserélem az elemet, mint zsinórral üljek a vezetéknélküli kontrollerrel.
2023. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán mert ha játék közben lemerül, nem kell várni fél órát a töltéssel.
2023. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bárki sima elemekkel használja. Lehet hozzá ceruza akkumulátort ("tölthető elem") kapni, lehet hivatalos akkut (ami ugyanúgy tölthető elem csak dobozolva) és kábellel is lehet használni. Valószínűleg a fő oka a spórolás bár ezért cserébe az irányítók is olcsóbbak mint a beépített akkusak. Mivel rajtuk kívül mindenki már beépített akkumulátorral adja a (hivatalos) kontrollereit ezért nem tudom miért nem érzik, hogy ez szükséges lenne.


Amiért én személy szerint szeretem ezt a megoldást az az, hogy a beépített akksikon mindig spórolnak. Még sajnos a hivatalos külön kapható akku pakkokon is. Egy normális Eneloop vagy Lada (ugyanaz a gyártó csak IKEA márka) kenterbe veri a beépített akksis megoldásokat a 30-40 óra üzemidejével (rezgés mértékétől függően). Egy beépített akksis rendszer jó ha ennek harmadát vagy negyedét tudja. Beépített akkuk közül az Xbox Elite 2 kontroller ami hozza a negyven órát viszont annak egyrészt az ára is olyan másrészt az irányító nehéz mint egy kő.

2023. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
De a kérdező nem a véleményünkre kíváncsi, hacsak nem egyezik meg az övével. Csak megerősítést vár azzal a szemléletével, hogy márpedig neki rakjanak bele akkut gyárilag, és ne kelljen vennie hozzá semmit külön.
2023. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!