Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bose fejegység vs. nem-Bose...

Bose fejegység vs. nem-Bose hangrendszer?

Figyelt kérdés

A kocsimba (Audi A6 C5) bekerült egy olyan gyári fejegység (Concert 2), amit Bose rendszerrel szerelt autóból szedtünk ki. Az enyémben gyárilag 9 részes Nokia rendszer van, gondolom ezért nem működik minden hangszóró, illetve nem hajtja meg a maradékot eléggé. A kezelési útmutató alapján az én "normál "standard" berendezésem" 4 hangszóró-kimenettel rendelkezik (4x20 Watt + 60 Watt Subwoofer). A "Bose-Sound-System" leírása: "A rádiókészülék 4 vonalkimenettel rendelkezik, ezekre egy-egy BOSE erősítő van csatlakoztatva, ezeket hangillesztés vezérli. (220 Watt)" És fogalmam sincs mit olvastam fel az előbb. Hátha itt valaki ért az ilyen rendszerek

működéséhez és bekötéséhez.


Az első 4 (2 lent, 2 fent) egyáltalán nem szól, a subwoofer sem olyan erős, mint előtte. A hátsó ajtókban szól csak.


Át kell kötni valamit, hogy elossza a teljesítményt és működjön minden hangszóró, vagy keressek egy BOSE rendszert a kocsihoz? A kézikönyvben leírt "vezérlő" az erősítő lenne?



2023. márc. 29. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tiszta, amit leírtál. Én megpróbálnék egy autóhifi beszerelő műhelytől segítséget kérni.
2023. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom. Nehéz úgy leírni valamit, hogy nem vagy otthon a témában.


Amit az internetről megtudtam, hogy ezek a BOSE fejegység szinte teljesen megegyeznek a standardekkel. Annyi a különbség, hogy más equalizer beállításokat használ, és indításnál BOSE-t ír (legalábbis, a fórumok alapján).


Egy standard fejegység a fejegységbe beépített erősítőről (2x20W) működteti az első két hangszórót, a hátsó kettőt a subwoofer hajtja.

BOSE fejegység esetében az elsők is a subwoofer melletti nagyobb erősítőről szólnak.

"A BOSE rendszerek 1 vagy 2 ohm-ot használnak, míg a többi 4 ohm-ot (...) Valószínűleg használnod kellene a BOSE erősítőt, hogy megkapd a kívánt hangzást" ( [link] )


Így legalább tudom hogy miért nem szólnak az elsők, de még mindig nem tudom, mit kell csinálni velük.

2023. márc. 30. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!