Egy pár elfogult PC-s azt állítja hogy az XBOX Series S és X és PS5 sem tudja a natív 1080P - 1440P mellett nem hogy a 120 fps-t de a 60 fps-t sem, ez mennyire igaz ???.

Figyelt kérdés
Nekem XBOX Series S-em van és natív1080P illetve 2K 60 illetve 120 fps mellett visz minden játékot amiből igaz nincs sok mert én az új COD MWII-vel az új NFS-el és az új F1-es játékkal játszok. Azt tudom hogy az XBOX Series S az új játékokat nem tudja natív 4K felbontással futtatni, de az feltűnne ha a natív 1080P vagy 1440P sem menne 60 vagy 120 fps mellett. Szerintem a PC-s társadalom túloz, én is PC-s voltam 2 évvel ez előtt. Nekem fontosabb a szép grafika mint a sok fps, én elvagyok 60 fps-el is, szóval csalódott lennék ha nem lenne szép a grafika 1080P vagy 1440P mellett XBOX Series S-en, de ez nincs így.
2023. ápr. 7. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ugyanolyan értelmetlen vita mint az Android vs ios, az nVidia vs AMD, vagy éppen a japán autók vs német autók. Mindenki esküszik valamire.

Nem szabad ilyenekbe belemenni, azt használod amit szeretsz és kész.

2023. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz. Pont az a lényeg, hogy a 60-120 fps-t kiválóan tartják. Attól függően, hogy mire lett tervezve a játék. A felbontást viszont nagyon durván dinamikusan kezelik. Series S az jó ha 720p-t viszi.. nagyon leskáláz. Az SX és PS5 már azért tudja tartani a 1080p-1440p-t, 60 fps mellett. Kis igényű multi játékoknál lehet cél a 120 fps igazándiból.
2023. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nekem pl 1080P 60Hz-es a monitorom és GTX 1070, i7 8700K 16GB ram van a gépemben,én amikor az S-t vettem arra számítottam hogy a grafika ronda lesz, de meglepődtem azon hogy szebb a grafika mint volt PC-n. Szóval én nem hiszem hogy ha dinamikus lenne az S vagy X vagy PS5 akkor a grafika szebb lenne mint egy olyan PC-n amivel rendelkezem.
2023. ápr. 7. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az érvelésed a "szép" és "ronda" kifejezésekre épül számok, tények és pontos, egzakt adatok helyett, addig értelmetlen veled még szóba állni is.
2023. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 éves középkategóriás videokártyához képest persze, hogy jobban (szebben) futtatja a játékokat egy 2,5 éves konzolgeneráció részét képző XBOX, mégha a gyengébb változatról is van szó.

Véleményem szerint ügyesen csinálták a dolgot, mert az FPS fix, csak a felbontás változik. Azt pedig, hogy 1440p helyett csak 1080p van, nem fogod játék közben észrevenni, ha mellette a grafikai beállítás és az FPS marad ugyanolyan.

2023. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz elfogultnak lenni, hogy a tényeket az ember elolvassa, megértse és levonja belőlük a következtetéseket.
2023. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy natív FHD - 2K 60 fps-t tudja az XBOX Series X - S és SONY PS5 is, natív FHD - 2K 120 fps-t csak az XBOX Series X és SONY PS5 tudja, az XBOX Series S 2K 120 fps-t 2K felskálázással éri el és 4K-t új AAA játékoknál nem támogatja semmilyen formában. Az XBOX Series X és SONY PS5 natív 4K 25 - 30 fps-t tud és 4K-ra felskálázva tudja a 60 fps-t. Ezt azért gondolom így mert sok olyan Youtube videót lehet látni ahol a konzolos grafikát hasonlítják össze a PC-s grafikával, na most ha a konzolok esetében az X és PS5 esetében is csak felskálázásról lehet beszélni akkor miért hangzik el sok videóban az hogy pl PS5 és X esetében FHD és 2K esetében 60 illetve 120 fps mellett a grafika gyakorlatilag olyan mint PC-n ???.
2023. ápr. 7. 22:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Elnézést nem 2K-t hanem QHD 2560X1440P-t akartam írni.
2023. ápr. 7. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

16:9-ben a 2k az maga a QHD, ahogy a 4k 16:9 felbontásban az UHD, csak a QHD-UHD pontosabb, mert a felbontás értékét is magában foglalja, nem csak a pixelszámot :)

Egyébként ha nem veszel több százezres kártyát meg mellé a többit, akkor jelenleg olcsóbb megoldás a konzol, függetlenül attól hogy fel-le skálázza magát. Amíg neked személy szerint folyamatosnak hat, nem hiszem hogy pont ennek kéne zavarnia.

2023. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekelnek a részletek akkor nézegess Digitalfoundry videókat, a csávók szőrszálhasogatásból élnek. Szó szerint megszámolják a felbontást a játékban és tesztelnek mindent az FPStől kezdve az effektekig minden platformon. A zanzásított változata az elmúlt két évnek az új konzolokra vetítve az az, hogy nagyon játékfüggő a teljesítmény. Nemcsak a fejlesztőn múlik hanem a játékstíluson is. Nyilván egy kis területen játszódó játékot könnyebb jól megcsinálni mint egy open worldot. Egy nagyon jó grafika áldozatokat kíván és némely fejlesztők egyszerűen sokkal jobbak mint mások. Még nagyon ügyes stúdióknál is előfordult, hogy egy játék kérdéses állapotban jelent meg és a javítások néha rontanak a grafikán egy játékban. Általánosságban elmondható, hogy a natív 4K nagyon ritka az új gépeken. A legtöbb játéknak két grafikai módja van, egy "felbontás" és egy "teljesítmény". A felbontás mód legtöbbször (PS5 és XSX) 30fps és 1800p körül van. A teljesítmény mód legtöbbször 60fps és 1440p körül van. A 120fps módok ha nagy ritkán vannak olyan 1080p körül szoktak lenni. A legtöbb játék közepes vagy jobb grafikai beállításokkal fut PChez képest, de mivel egyre kisebb különbség van egy játék grafikájában minél magasabbra teszed a részletességet ezért ha csak nem teszel mellé egy csúcs PCt maxon akkor legtöbbször nem feltűnő és bőven jól néz ki egy 4K TVn is.


A mai konzolokon a legnagyobb probléma az az, hogy a mai TVk mind 4K felbontásban futnak ezért ott könnyebb kiszúrni a grafikai gyengeségeket, míg a legkedveltebb PC felbontás továbbra is 1080p/1440p ami több kakaót hagy másra. Mint az köztudott konzolon lejjebb venni a rendszerfelbontást az nem csinál nagy különbséget ugyanis a belső felbontás előre beállított. Tehát hiába játszol egy 4K 30fps játékot (vegyük úgy, hogy csak ez az egyetlen grafikai opció) 1080pben, attól nem fog javulni az fps vagy az effektek. Amit kapsz az supersampling, vagyis ha alacsonyabb felbontásban játszol mint amennyiben a játék fut akkor élesebb lesz a kép mintha egy gyári 1080p játékkal játszanál.


Azt kell megérteni, hogy a konzolok általánosan egy jó összképet hoznak amit csak egy drágább PC konfiguráció tud láthatóan túlszárnyalni.

2023. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!