Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha kikapcsolom a hangszóróm...

Gublug kérdése:

Ha kikapcsolom a hangszóróm és még búg/zúg, akkor azt jelenti, hogy már régi és elhasznált?

Figyelt kérdés
De technikailag mit jelent a búgás/zúgás?

2023. ápr. 24. 13:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit is mondtál, mi a típusa?
2023. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez két külön típus. Tehát két hangszóróm is van és mindkettő - külön-külön eszközök - így viselkednek. Nem újak. Mind a kettő 2.0-ás.
2023. ápr. 24. 14:06
 3/22 Szirty ***** válasza:
100%

A búgást két dolog okozza.


Az egyik az 50Hz-es "trafós" tápegység szűrési hibája. Ilyen akkor van ha a pufferkondenzátorok veszítettek a kapacitásukból. Egyszerűen és elég olcsón javítható hiba.

Ilyenkor kikapcsoláskor a búgás azonnal megszűnik. Ha ekkor kap jelet akkor még szól pár másodpercig de már nem búg.


A másik amikor a búgást (brummot) külső forrásból szedi össze pl. a bemeneten keresztül.

Ilyen pl. a földhurok amikor a készülékek GND-je között potenciálkülönbség van ami áramot hajt át az összekötőkábel GND vezetékén ami feszültségesést okoz ami meg hozzáadódik a hasznos jelhez. Ez a hiba nem feltétlenül annak a készülék a hibája amelyik a jelenséget produkálja.

Ez a búgás kikapcsolás után is megmarad addig a pár másodpercig amíg az erősítő él a kondikból.

2023. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szirty, köszönöm. Az on/off gombbal ki vannak kapcsolva - ekkor még búgnak.

Ha kihúzom a konnektorból akkor hallgat el.


Kikerestem a típusukat

Genius SP-G10 - kb. 20 éves

Labtec Pulse 285 - kb. 14 éves


[link]


[link]


Nem nagyon értettem amit írtál, mert nem értek hozzá. De úgy veszem ki, hogy "pufferkondenzátorok veszítettek a kapacitásukból" lehet a hiba. Háztartási kisgépszerelő foglalkozik ilyenek javításával?

2023. ápr. 24. 14:40
 5/22 Szirty ***** válasza:

Azt még nem árt tisztázni hogy kikapcsolás után mennyi ideig búg. Pár másodpercig vagy tovább.

A másik hogy honnan jön a búgó hang? A készülékházból vagy a hangszóróból. Aktív hangszórónál ezt nem mindig könnyű megállapítani lévén a hangszóró is a készülékházban van.

De a búgást okozhatja maga a transzformátor ami benne van ha a ki/be kapcsoló gomb nem a 230V-ot kapcsolja hanem a szekunder feszültséget (ami sajnos gyakori megoldás).

Ebben az esetben nem a pufferkondi cseréje a megoldás, azzal nehéz kezdeni valamit.


Hozzáteszem hogy egy mondatos leírásból nem lehet pontos oknyomozást levezetni, mert sokkal több információ kell. Úgyhogy csak tippeltem, más lehetőségem nincs.

2023. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Teljesen egyértek az egymondatos dologgal. Minthogy embert se lehet diagnosztizálni egy mondat után.


A búgó hang nem marad abba! Csak ha kihúzom a konnektorból.

Mi az a készülékház? A hangfalból jön a búgás.

2023. ápr. 24. 15:13
 7/22 Szirty ***** válasza:

"Mi az a készülékház?"


A hangszóró egy készülék. Az elektronika és egyéb alkotórész benne van egy dobozban, burkolatban, vagy házban ha úgy tetszik. Az a készülékház. Ami maga a készülék.


"A hangfalból jön a búgás."


Kikapcsolt állapotban a hangszóró nem lehet a búgás forrása.

Mivel egyre bizonytalanabb talajra tévedünk ami sok félreértés forrása lehet, így én a tippelgetést abbahagyom.

Vidd el szervizbe. Ők látják is mi a baja nem csak a te leírásodra kell hagyatkozniuk.

2023. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tök jó a hozzáállásod. Én EÜ téren ugyanígy állnék hozzá. A páciens pontosan nem tudja mi a baja és miven nem vagyok jelen, így én se tippelgetnék tovább. Azért köszi, hogy megpróbáltad.
2023. ápr. 24. 15:50
 9/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyakori eset, hogy egyszerűen a trafó zúg, mert az is gyakori sok ilyen kacatnál, hogy a primer fixen bekötött, nem kapcsolt.

A kapcsoló csak a szekundert szakítja meg, így addig zúg, amíg áram alatt van.

2023. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%
Megjegyzem, a trafó az egyikben (általában baloldalon) helyezkedik el. Rezonanciát a bútorra közvetíti, ha felemeled, csillapodik. Tehát ezek logikus ismertetőjelek.
2023. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!