Dávid9643 kérdése:

Miért ad ki a hangfalam magassugárzója sistergő alapzajt ha beledugom a keverőbe a végfokot? (Úgy, hogy még a laptopra rá sem csatlakoztattam a keverőt.

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni pontosan milyen eszközökről - keverő, erősítő, hangdobozok - van szó, azok hogyan, milyen portokon vannak összekötve.


Így látatlanban (hallatlanban) földhurokra tippelnék: az erősítő és a keverő földelése eltérő potenciálon van és ez a jelkábel árnyékolásán keresztül egy hurkot képez, ami zajt generál. Ha ez lenne a probléma, akkor ezt a hurkot kell megszüntetni: vagy a jelkábel árnyékolását megszakítani (egyes készülékeken erre szolgál a "floating" kapcsoló), vagy egy kis ellenállású ellenállást beiktatni, vagy DI-box segítségével galvanikusan elválasztani a két berendezést. Vagy szimmetrikus csatlakozással/kábelezéssel (alkalmasint XLR-XLR) kell bekötni a keverőt.

2023. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

The T-amp e800 végfok és Thunder AI-4 – 4 csatornás stúdió / zenekari keverő, USB, Bluetooth + Effekt.

A végfog és a keverő szimmetrikus 6,3 jack-el van összekötve.

Minden készülék újonnan vásárolt.

2023. máj. 23. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:

"és Thunder AI-4 – 4 csatornás stúdió / zenekari keverő, USB, Bluetooth + Effekt"

Ajjaj...


A forgalmazótól elérhető képen:

[link]

látszik, hogy nem egy komoly berendezés: pici, 5 V-os, USB-s, kapcsolóüzemű tápról megy - ami gyaníthatólag jó zajos - a tápkábeléről hiányzik a ferrit (ami elnyomná a nagyfrekvenciás zajokat); ráadásul még digitális áramkörökkel is el van látva - valószínűleg azok is zajonghatnak rendesen.

A táp "zaja" még csak-csak csökkenthető: ferritet ( [link] ) rakni a tápkábelre vagy rendes - lehetőleg lineáris ( [link] ) - tápról meghajtani.


A forgalmazó oldalán:

[link]

eléggé szegényes az információ, a hivatalos weboldala:

[link]

átalakítás alatt van, sehol egy rendes adatlap vagy kézikönyv.


"A végfog és a keverő szimmetrikus 6,3 jack-el van összekötve."

Az erősítő esetében még el merem képzelni, de a keverő esetében ebben szvsz. kételkednék.


Van egy sanda gyanúm (még továbbra is látatlanban), hogy nem - egy próbát megér: próbáld meg, hogy az erősítő hátulján a kézikönyv ( [link] ) 20. oldalán:

[link]

a 8-as számmal jelölt "Ground/Lift" kapcsolót átkapcsolod "Lift" állásba. Ha a zaj - lejátszás közben is - megszűnik, akkor nem szimmetrikus és a földhurok volt a kiváltó ok.

2023. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

"Ha ez lenne a probléma, akkor ezt a hurkot kell megszüntetni"


A földhurok nem okoz sistergő zajt (fehérzaj)!

Az brummot okoz (50Hz-es búgás).

2023. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: A kérdező sehol nem részletezte a zaj típusát - ezért is írtam, hogy "látatlanban".

Nem mellesleg a tápegység nem megfelelő szűrése miatt nem csak 50 Hz-es búgás juthat az erősítőre.

2023. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

Azt írta a kérdező hogy "magassugárzója sistergő alapzajt" ad ki.


Én ebből indultam ki.

2023. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már a Lift/Ground kapcsolót semmi változás.

De köszönöm a segítő válaszokat!

Én a keverőre tippelnék de inkább rá kérdezek az a biztos.

2023. máj. 23. 19:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Zene lejátszás közben nincs, csak ha nem szól semmi.
2023. máj. 23. 19:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!