Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új fejegységel halkabbak a...

Új fejegységel halkabbak a hangszóróim?

Figyelt kérdés

Autombol ki hajitottam a gyári buta rádiót és vettem a helyére egy 7 ezer forintos Bluetoothos fej egységet.

Szebben szól viszont a hangerő és a basszus sokkal gyengébb mint volt.

Ez miért van? Ha egy erősítőt kötnék a kettő közé akkor vissza nyernem a gyári hangzást?


2023. jún. 1. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Autó, régi rádió, új fejegység gyártója, típusa?

Ezeket azért kérdezem, mert azokból visszavezethető a hangszóró(k) illetve az erősítő teljesítménye, impedanciája.

2023. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Hangerő gomb nincs rajta?

Gyakorlati tapasztalataim alapján a henger alakú gombot az óra járásával megeggyező irányba kell tekerni a hangerő növeléséhez.. 🫡

2023. jún. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:

Rossz kategória! Nem számítástechnikai kérdés.


Azon kívül ha nem fillérb.szóskodsz, és veszel egy normális márkát 20+ eFt -ból, akkor nincsnek ilyen gondjaid. Az én 20 eFt -os Kenwood -om pl sokkal hangosabb, mint a gyári még audio kazettás borzadály volt.

2023. jún. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ráerősítnél persze (ezért gyengébb), de hogyan helyezed el szépen..., megoldható?
2023. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ford fejegység

Ez volt a gyári

2023. jún. 2. 10:15
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]

Ez pedig az új"50W x 4"

2023. jún. 2. 10:17
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: A második kép alapján megtaláltam a szerviz kézikönyvet:

[link]

ezek alapján kettő darab TDA8566Q végfokic hajtja, amelyek egyenként, csatornákként 25 W-ot tudnak leadni 4, 40 W-ot tudnak leadni 2 Ohmos terhelés esetén. (A gyártó egyébként a mai napig létezik: [link] )


A #6-os hozzászólásban adott termékről viszont nem igazán találni semmit, noname gyártó.

Az Árukereső szerint:

[link]

a Buxton gyártja, de a gyártói oldalukon:

[link]

nem találni autós fejegységeket.


Nagyon gyanítom - az árból és az információhiányból - hogy ez nem tud akkora teljesítményt leadni, mint az eredeti autórádió.

2023. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lenne hozzáfűznivaló, de előbb talán nézd az itteni válaszom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2023. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vidd vissza amig tudod es akkor hasznaltan vegyel egyet 10k kornyeken ezek az olcso vackok semmire nem jok
2023. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Emagrol vettem sajna nem küldhető vissza ha használtam
2023. jún. 3. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!