Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van valahol videó/részletes...

Van valahol videó/részletes leírás hangfal házi készítéséről?

Figyelt kérdés

Tesómat szeretném meglepni egy egyedi "hangládával" nem kifejezetten hangfal, egyedi kinézet lenne beépített LED világítással.

Na most a ládák elkészítése nem téma, mert fel vagyok gépesítve 18mm-es rétegelt lemez megmunkálásra. (régen bútorasztaloskodtam)

Amihez viszont nem értek, az a hangsugárzók bekötése. Egy sztereó 2x100W erősítője van öcsémnek. Ehhez kellene gondolom egy mély és egy magas vagy közép sugárzó ládánként. Ezeknek az összekötéséről kellene valami részletes leírás, mert abszolút nem vágom ezt a témát.

Előre is köszi!


2023. jún. 9. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
2023. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz de ezzel semmire nem megyek. A Googlebe én is betudom írni a kulcsszavakat.
2023. jún. 9. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem akarom elvenni a kedved, de egy hangfal összerakás nem csak annyi, hogy csinálunk egy szemre jó méretű dobozt 2 lyukkal a hangszóróknak, beletesszük, összeforrasztjuk és kész.


A magas/közép/mély hangszórók közé méretezett keresztváltó kell. Figyelembe kell venni a hangszórók frekvenciamenetét és az impedanciáját.

Magát a dobozt rezonanciára méretezni kell, megfelelő csillapítással ellátni.

A legtöbb esetben reflexnyílás is kell amit szintén méretezni kell, hasraütésszerűen nem lesz jó.


Egy jobb nevű hangfal gyártó sok előzetes méretezés és több körös utólagos finomítás után dob csak egy új típust a piacra.


Ha teljesen zöld vagy még hozzá, akkor hidd el, elsőre szinte biztos nem lesz szép hangú a barkácsolásod végeredménye.


De persze megoldható a dolog. H. H. Klinger: Hangdobozépítés című kiadványát ajánlom. Az abban leírt elvi dolgok a mai napig érvényesek, nagyon sok hasznos tudást tartalmaz.

2023. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

"Kösz de ezzel semmire nem megyek. A Googlebe én is betudom írni a kulcsszavakat."

Nem a kulcsszavak beírása a probléma, hanem az információk értelmezése.

Ha ez nem segít, akkor mi sem tudunk.

Kérj meg valakit hogy csinálja meg neked.

2023. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A Rdiótechnika évkönyvek a 90-es évek második felében sokat foglalkoztak a témával. Könyvtárakban ezek általában fellelhetőek.
2023. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tárgytalan. Témával foglalkozó fórumon már segítettek.
2023. jún. 9. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Hol segitettek,?

nekemis kellene!

2023. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!