Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fotós felszerelést vegyek?

Milyen fotós felszerelést vegyek?

Figyelt kérdés
Rendezvényeket, koncerteket, esküvőkt, színházat, épületeket akarok fotózni. Sok helyen ezek közül nem lehet vakuzni. Kb. 700 ezrem lenne az egészre (gép, objektívek, táska, memóriakártya, stb.). Régen fotóztam Nikon F2-vel, de el kellett adnom a cuccot. A mai gépekkel nem vagyok tisztában.
2010. dec. 19. 15:26
 1/4 anonim válasza:
Helló! Szerintem a Nikon D7000 az egy tuti választás lenne neked.Véleményem szerint tud mindent, ami kell, igaz nem full frame.Nézz utána a neten, a váz kb 300.000 Ft meg veszel hozzá mondjuk 2db objektívet, és akkor még marad egy jobb fajta állványra is , de a vaku már mecces...
2010. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A profi fotózáshoz ez kevés, gondolom nem profin akarod csinálni. Sztem legjobb lenne használt FF gépet venni, pl. Canon 5D-t. Miért is? Mert amiket írtál, mind sötét helyek, pláne ha vakut is mellőznöd kell. Épp ezért az érzékesnyéget igen csak fel kell tornászni. Sokszor az ISO1600 is kevés. APS-c gépeknél itt már nagy a zaj. Obik közül nagylátó, vagy ultranagylátó(zoomosak). Ezek a kisebb kategóriában nem igazán fényerősek, ezért még fontosabb a nagy érzékenységen kisebb zaj. Valami fix obi is jó lenne, az 50/1.8-as obik nem drágák, az 1.4-esek jóval jobbak. Az 1.2-es és az 1.0-ás meg bitangdrága.

Sztem valahogy így kellene nekikezdeni, fényt helyezd elsődleges szerepbe, mert ezen helyeken kevés van bármilyen világítás mellett is. Ez mellett kell a gyors záridő a mozgások kimerevítésére.

Telében nem érdemes gondolkodni, 2ok: kis fényerő(vagy ha van akkor rohadt drága(200/2, 135/2, 85/1.2) és a szűk helyek miatt alig férne bele valami.- Bár a legfelső sorból legmesszebbről nem lenne hátrány...

2010. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is FF-en gondolkozok, mert a 35 millis filmhez szoktam hozzá. Mellé meg valami f2.8-as nagylátó. De Canon vagy Nikon vagy más? A régi vagy az új 5D-re gondolsz? De olvasgatom és azt mondják, a Nikon D7000-nek is nagyon szép az ISO 3200-a is. Ráadásul fémvázas és két kártyás. Akkor több pénzem maradna üvegre is. Várok még tippeket.
2010. dec. 19. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
ha ff akkor nikon vonalon d700 at venném! 500 kb a gép, és 100-100 obira maradhatna
2010. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!