Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A profi divatfotósok milyen...

A profi divatfotósok milyen fényképezőgépeket használnak? Ill. kezdő fotósnak milyen (nem túl drága, de jó minőségű) digitális, fotóreflexes gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Profik középformátumban fotóznak, mondjuk Hasselblad H4DII-31, ami baráti áron is 3 millió körül van!


Ha nem kellenek olyan nagy nyomatok akkor fullframe, Nikon D3X, D700...


Jó minőségű tükrös gépet? Amire van pénzed! :)

200.000 körül már egy jó kezdőgépet behetsz. Nikon D90 + 18-105, vagy Canon EOS-500D + 18-135?

2011. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

digit. tükörreflexest használnak még nagy számban, és hozzá portéhoz ideális objektívet, többnyire mindkettőből a csúcskategóriát, ha megtehetik és igényli a munkájuk.


A belépőszintű gépekkel is lehet minőségi képeket készíteni, tehát nem a milliós felszerelésen múlik hogy egy kép jó-e vagy nem, ehhez leginkább ismerni kell az eszközt amit használsz, és lennie kell benned megfelelő elképzeléseknek, céloknak hogy mit akarsz elérni. Konkrét példát nem tudok mondani, webshopokban kategóriára vannak bontva a fényképezők, tudsz összehasonlítani is. Nagy vonalakban ahol nagyobb az érték, az a funkció többet tud, de persze nem minden esetben.

2011. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Kezdőként szerintem egy bridge kategóriát vegyél, először úgyis azt kell megtanulni, hogy ne lógjon bele a villanyoszlop a képbe. Én sem vettem tükörreflexes gépet, pedig nagyon nézegettem őket, de tanulni szerintem drága.
2011. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, majd körbenézek :)
2011. jan. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!