LCD vagy LED TV fogyaszt kevesebbet illetve melyik jobb? A LED állítólag még nem kiforrott.

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha kiég egy izzó a LEDes TV-ben akkor ott nem bírnak mit csinálni azon a területen nem lesz kép. LCD így nekem kiforrottabbnak tűnik. Vélemények?
2011. jún. 14. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
a led fogyaszt kevesebbet. szerintem a képe is szebb. én azt venném, javításról nem tudok nyilatkozni
2011. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Piakssz válasza:
LCD sokkal korszerűbb újításokat kapott és még fog is, a LED sokkal szebb képet nyújt :) LCD is keveset fogyaszt de a LED elvileg kevesebbet. Függ a TV képernyő méretétől és a használatától is. am ki lehet számolni :)
2011. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az az igazság, hogy az lcd tévénél, ha kimegy egy "kocka". azzal nem tudnak mit csinálni, mivel az egész egy lap.


Igazából több üveglap, amelyek között a folyadék-kristály található, ez a elektromosság hatására megváltoztatja a színét. Az üveglapok belső felülete megvan maratva, ezen találhatóak az "áramkörök" is, amelyek a megfelelő helyre, pixelhez viszik az elektromosságot, hogy az adott képkocka színe megváltozzon.


Nagyon lebutítva írtam le, csak szemléltetésnek...


Pixelhiba az LCD tévéknél egy bizonyos szám alatt nem garanciális, utána cserélik az egész képernyőt, nincs képernyő-javítási lehetőség.( ha nincs garó, akkor 30-60 ezer forint is lehet a javítás, olcsóbb egy új tévét venni)


A Led tévéknél a mikro-led csere szintén nehéz.

Példa:

1920x1080 az átlagos pixelszáma egy led tévének, ami 2.073.600 darab háromszínű ledet jelent.Nagyító-mikroszkóp, Miniatűr forrasztógép (robot-kar) kellene a javításához....olcsóbb egy másikat készíteni.


Lényeg: Egyiket sem javítják jelenleg, csak cserélik a hibás képernyőt. Mindegy melyiket veszed meg, mindkettő klasszisokkal jobb, mint a régi képcsöves tévék.


Én személy szerint az LCD tévé híve vagyok, de csak azért, mert amikor vettem, akkor még csak ilyen volt. :-)


A led sokat bír, régóta van, a gyártása gyors, a minősége jó. Következő tévém lehet, hogy Ledes lesz.

:-)

2011. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A LED-es tévé is LCD, csak más a megvilágítás metódusa (nem fénycsöves, mint a sima LCD-tévék esetében), de attól még ugyanúgy LCD-technológiát használ, szóval a kérdésed inkább arról szól, hogy a fénycsöves, vagy a LED-es LCD-tévék fogyasztanak-e többet.

A LED-es tévékben nem izzó van, hanem LED-ek, azaz fényt kibocsátó diódák (és a sima LCD-ben sem izzó van, hanem fénycső).

A LED elég kiforrott technológia, évtizedek óta létezik, és ezért (is) a LED-es LCD-tévék képe szebb is a fénycsövesekénél, bár ezt a különbséget nem minden esetben lehet észrevenni, inkább úgy, ha a kétféle megjelenítést használó készülékeket egymás mellé tesszük.

2011. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!