A Videoton Color Star TV-k tényleg robbannak?

Figyelt kérdés

Holnap veszek egy ilyen készüléket és olvastam néhány cikket róla hogy lakástüzet okozott meg robbant.

Mennyi ennek a valóságalapja?


2011. jún. 20. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

persze, mit gondoltál?

Ha a tetejére szórsz egy kis puskaport akkor még (ésmost kapaszkodj meg!!) a Sony Bravia LED tv-k is robbannak

remélem segitettem

2011. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Több valóságalapja van,mint annak,hogy ilyet veszel......:)
2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Volt olyan széria, ami robbant, de nem volt tömeges dolog. Egy időben nem volt elég orosz elektronikai alkatrész és Nyugat európából rendeltek, a német kondik viszont nem voltak olyan strapabíróak mint az orosz társaik, hiába egyezett meg a kapacitásuk, a nagyobb terhelést meg nem bírták és kipukkantak,.
2011. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
A német cuccok elég szarok. De csak azok robbantak, az eredeti orosz nem.
2011. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pár kondi pukkanása nem keltett volna akkora figyelmet. Én kigyulladásra emlékszem. Attól meg felrobbant a képcső, na annak már volt pánikkeltő hatása. De ez csak 2-3 eset volt, nem általános.
2011. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
még hogy a Szovjet változat nem robbant?? az robbant a legjobban! (amúgy nem robbant,csak egyszerűen felgyulladt)
2012. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De az nem a Videoton TV-k voltak ,hanem egy bizonyos orosz színes tv volt ilyen. A 60-as években létezett és akkora volt mint egy kétajtós szekrény. Olajkondenzátorok voltak benne, és volt néhány gyenge kondi ,amiből kifolyt az olaj, az meg ugye meg tudott gyulladni valami forró anyagon, hiszen bírt melegedni egy ilyen régi masina. Nem robbant fel, de okozott pár lakástüzet, de nem volt általános dolog történt pár ilyen eset, azt fújta fel a sajtó.
2012. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elég fura dolgokat olvashatni itt.

A Color Star gyakorlatilag doboz nélkül a Szovjetunióból érkezett, és itt berakták a kaszniba.

És igen, nmelyik kigyulladt.

2014. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

No, akkor tegyük tisztába a dolgokat.


Csak azok robbantak/gyulladtak fel, amelyekben az eredeti szelén feszültségsokszorozót német szilícium alapanyagúra cserélték, mely a jobb hatásfoka miatt megemelte a nagyfeszültséget, amit a szigetelések már nem bírtak el. Tehát nem konstrukciós hiba, hanem az alkatrészhiányból adódó nem szakszerű javítás volt az ok.


Mellesleg a szovjetúnióból káva nélkül érkeztek, itt dobozolták be őket, megkapták a minividi tunerét, aztán mehetett a boltokba :) Az eredeti szovjet változat a "raduga" nevet viselte.

2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy tudom hogy a képcső fölött volt egy elég vacak panel ami megolvadt lecsöppent a csőre és az robbanásszerűen égett, ill ismertem azt is hogy lengyel ill Philips alkatrészekkel is készült a két változat...
2016. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!