Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A HDMI csatlakozónál a digitál...

A HDMI csatlakozónál a digitális optikai, vagy koaxális csatlakozó jobb kép/hangátvitelt tud produkálni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert itt ( [link] olvastam arról hogy a DoldyTrueHD hogy működik. Nekem pedig van egy olyan dvd lejátszóm ami tudja ezt a formátumot, de a hátulján az analóg és az s-video kimeneteken kívül csak ilyennel rendelkezik.
2011. júl. 27. 05:30
 1/4 Sárkányfűárús ***** válasza:
Ahdmi-nél jelenleg nem tudsz jobbat...:)
2011. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van a lejátszódon, akkor érdemes beüzemelni, hiszen a kép- és hangátvitel így tényleg jobb/gyorsabb, így akár kék-lemezeket is jobb minőségben lehet nézni/hallgatni, amennyiben ismeri a lejátszód.


A lejátszás minősége ettől függetlenül függ az adott film minőségétől/ felbontásától/alkalmazott hangfájl minőségétől,......


Vannak olyan lejátszók, amik szoftveresen képesek a filmeket HD minőségre, vagy még jobbra is feljavítani lejátszás közben. Láttam ilyen "gépet", tényleg jobb a kép minősége.


Használd nyugodtan.

:-)

2011. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, úgy érted hogy használjam a digitális kimenetet az összekötésre? Ilyen kimenetek vannak rajta: [link]

Közben olvastam egy másik hozzászólásban hogy a digitális kimeneten csak hang továbbítható, kép nem. Így a képátvitelhez marad a hagyományos video out rca kimenet?

2011. júl. 27. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A HDMI azt jelenti, hogy egyetlen kábelen át megy a nagyfelbontású kép és hang együtt, vagy akár külön-külön is.


Az optikai csatlakozó csak a hangot viszi, de ott is csak a tömörített formátumokat (dolby digital, dts), a trueHD és DTS HD viszont tömörítetlen, így azokat jelenleg csak a HDMI továbbítja, de ahhoz, hogy valóban halljad ezt a veszteségmentes hangot, ahhoz kell egy megfelelő erősítő is, ami képes feldolgozni a jelet. Ha ilyened nincs, szerintem nem érdemes vesződnöd a dologgal, mert nem fogod hallani, amit akarsz.

2011. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!