Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet ajánlat...

Milyen fényképezőgépet ajánlatok tájak, emberek, utazas, autók, csaladi kepek készítésére? Csak hobbiból, első gépnek!?

Figyelt kérdés
Kb. 40 000ft -tol 70 000 ft -ig és hasznaltat vagy újat vegyek??
2011. nov. 13. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából mindegy, mit veszel ebben az árkategóriában. A drágább általában jobb, az azonos kategóriába esők sem tudnak többet egymásnál, csak mást. Viszont legyen rajta záridő előválasztás, blende előválasztás és manuális mód (Av, Tv, P, vagy másnál P, S, A). Enélkül kiadni 40000+ forintot ostobaság.


És szerintem vegyél újat. Kompaktok kevésbé megbízhatóak, gyorsabban avulnak és a garancia is sokat ér.

2011. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jo köszi es ezeket a fogalmakat egy a gep kezeleset hol tudom megnézni vagy-e olyan oldal?? És lécci irj pl gépet is! ?
2011. nov. 14. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl típusok:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Az érdekes sorok:

Blende előválasztás van, teljes manuális is

Záridő előválasztás van, teljes manuális is


Ami még fontos lehet:

Fényerő f/3,1 - f/5,9

Ennek az első száma legyen minél kisebb, annál jobban bírja a sötétet.


Zoom 28 - 398 mm (14x)

Ez ha lehet, 24-ről kezdődjön, az elég nagy látószöget ad. Hogy 300 fölé mennyivel megy, az szerintem majdnem mindegy.


Nézegess, szerintem első sorban a méretben van különbség.


Bár megjegyzem, hogy az index.hu Canon EOS adok veszek topikjában több hete hirdetnek 45 ezerért egy felújított 20D tükrös gépet. Ha az tényleg jó állapotban van, én azt venném. Egy 18-55 IS kitobit lehet hozzá találni 25-ért és az már valami. Bár tény, hogy nem lesz tele (messzelátó) tartományod és nem tudsz annyira makrózni. Viszont lesz mélységélesség és kicsit jobban megy a sötét.

2011. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi ezek kozul leginkabba [link] tetszik!!

Milyen az a gep gondolom ez makro meg táj ra a legjobb vagy nem??

2011. nov. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!