Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gitár? melyik a jobb? nylon...

Gitár? melyik a jobb? nylon vagy fém húros 19 bundos elég jó? szekszárdról mennyiért szállitanak nyíregyre? mekkora gitár kell ha 170 cm magas 146l vok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is, helyben vedd, csakis úgy, hogy előtte kipróbáltad.


Teljes méretűt vegyél, ne gyerekeknek való 3/4-es vagy feles gitárt.

Azt, hogy milyen kell, neked kell eldöntened. A nejlonhúrostól kevésbé fáj az ujjad az elején, de szélesebb a nyaka, nehezebb átérni, főleg, ha kicsi a kezed. Persze ennek előnye is van, távolabb vannak egymástól a húrok, könnyebb nem beleérni a szomszédos húrba.

A fémhúrosnak sokkal szebb hangja van (legalábbis szerintem, én az első nejlonhúrosom 4 hónap alatt meguntam, akkor vettem egy fémhúrost, ami már 9 éve megvan), és keskenyebb a nyaka. A gyári húrok nagyon szét tudják szedni az ujjaid (de kibírható, én végigcsináltam), de ha 8-as elektromos húrral kéred (az eladók tudni fogják), akkor még annyira se fáj, mint a nejlonos.

A nejlonos 19 bundos, a fémhúros 20, ez nem választható opció. :) De amúgy is lényegtelen, kezdőként 5-öt, max 7-et használsz belőle.


Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

2011. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még annyi h te milyen márkájút javasolsz , nem akarok sokat költeni az elsőre
2011. dec. 3. 22:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Szted a HORA jó márka ?
2011. dec. 4. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam még, de az SX-nél csak jobb lehet. :) Próbáld ki, hallgasd meg, szagold meg (viccesnek tűnhet, de a szaga sokat elárul), gondolom a W12204-re gondoltál. Laminált fenyőből van, kezdő hangszernek tökéletes. Ha futja rá, az SM-50-et is nézd meg, tömör fedlapos, sokkal szebb hangja van, 42 ezerért ajándék (más márkából 60-70 körül kezdődnek a tömör fedlaposok).
2011. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ebből semmit nem értettem belülről szőke vagyok de ok

köszi

2011. dec. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!