Windows Phone vs. Android? (Lumina 710 vs. OT-995? )

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék már telefont venni, és szinte teljesen ismerem az Android oprendszert anélkül, hogy egy készülékhez is hozzáértem volna.

Nemrég kinéztem az Alcatel OT-995-öt jó ár/érték aránya miatt, és amúgy is tetszik a telefon... ez oké, ezzel semmi problémám nincsen, de itt jön a gubanc:

Amikor bementünk egy T-pontba megnézni az OT-995-öt, eléggé lekötött egy WP-s telefon látványa, a Lumina 800 volt kiállítva. Elvoltam vele pár percet, aztán felmerült bennem a kérdés: WP vs- Android ? Lumina 710 vs. OT-995 ?

A Lumina 710 úgy jön a képbe, hogy megnéztem a Nokia WP-s telefonjait, és ezt tűnt jónak és olcsónak is. A probléma csak az, hogy semmit sem tudok erről az OS-ról. Azt tudom, hogy kicsi a rendszerkövetelménye, így a Lumina 710-en gyorsabban fut a WP, mint az OT-995-ön az Android.

Eléggé megfoghatatlan nekem a Windows Phone, mert semmi kezdőképernyő (asztal), és nincsen ott a jó öreg menü sem, csak ilyen képekkel teli "izé"...


Tapasztalt WP felhasználókat kérnék, hogy írják le az OS előnyeit, hátrányait, esetleg akinek ilyen telefonja van (L. 710) az leírhatja a saját véleményét is.

Összehasonlításhoz:

-Nokia lumina Windows Phone OS 7.5

-Alcatel OT-995 Android 2.3.5 -->> ez nyáron frissítésre kerül ICS-re, tehát EZT tessék figyelembe venni, ne a mostanit


Grafikus csipp tök ugyan az mind2-ben, a proci ugyan úgy 1,4Ghz, mind kettő ramja 512. Nehéz döntés, de nekem pár héten belül meg kéne hoznom ezt :D



2012. máj. 24. 21:48
1 2
 1/18 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Ebből vita lesz. Nem lehet csak úgy kijelenteni, hogy ez jobb és kész. Valamiben az egyik, valamiben a másik. Mindkettő teljesen már, és amiért minden ember ízlése már, minden embernek más és más jön be. A WP7 stabil, de fapados, túl egyszerű és unalmas. Az Androidot szarrá szabhatod, de tudni kell Androidos készüléket választani, ugyanis nem mindig sikerül jól optimalizálni. Szerintem az Android, ezen belül a Sony és a HTC készülékei. Az Alcatelt nem venném meg, sokkal inkább egy Xperia Ray-t.
2012. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A már helyett más lenne ott a második sorban, 2x is ;)
2012. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Jah, és én a Windows Phone-t egy picit még mindig hiányosnak érzem. A legnagyobb baj viszont a WP-s készülékek túlárazása.
2012. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jól beszélt ez előttem szóló! Jó a WP 7.5 VISZONT fapados!!! Az Androidnak az ICS egy elég erős fejlesztésű csomagja lesz, az Alcatel készülékre... Nekem volt szerencsém kipróbálni a One Touch 995-öt és kellemesen csalódtam benne! Gyors, nem akad, minden elfut rajta! Sokan vinnyognak az 5Mpxeles kamera miatt (bizton állíthatom, hogy jó képeket készít). Elsőnek mindenki tart az Alcatel készülékektől (én is), de a próba után nagyon kellemes csalódás volt még számomra is a telefon. Én a Windows mobillal még legalább 1 évet várnék, mert nem sok minden jött még ki rá (alkalmazások stb.). Én egyenlőre az Android mellett voksolnék! :) Üdv.
2012. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mit értesz azon hogy: ,,Az Androidnak az ICS egy elég erős fejlesztésű csomagja lesz" ?

Miben jobb az ICS mint a "régi" 2.3.5 ? Erről sajnos semmit sem tudok... (gyári alkalmazások törlésén kívül)


Szóval azt mondod, hogy fapados... Lumina 900-at nem fogok venni azért, hogy 8.0 legyen, 1 évet pedig képtelen lennék várni erre :D

Azóta annyiban informálódtam a WP-ről, hogy néztem egy csomó videót, és ez alapján:

-szinte a leggagyibb mobilon is vígan elfut

-tele van király animációkkal

-iszonyatosan korlátozott, nekem bezártság érzetem van, ha ilyet látok... lesz ez még jobb ennél ?

2012. máj. 25. 14:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen az Android ICS több HASZNOS alkalmazást is fog tartozni amit elődjeik nem! :) (olvastam 1-2 dolgot róla, bár ugye ezek még csak "cikkek" ezért nem akarom ide leírni -mindig az a 100%-os amit már Te magad próbálhatsz ki). Ezektől függetlenül biztosan egy nagyon jó rendszer lehet, ha a Samsung, Sony, Alcatel, HTC és még nagyon sok márka már ezzel hirdeti készülékeit. Visszatérve a Lumia 710-re. Az 1,4Ghzes proci szerintem már túl sok egy olyan rendszerhez amihez bőven elég lenne egy 1ghzes is (hiszen nincs igazából ami leterhelje). Tegnap nézegettem a T-mobile oldalán található (ajánlott alkalmazásokat), hát az Iphoneokhoz és Androidokhoz bőséggel lehet válogatni, míg egy Winphonehoz kb 4-5 db HA volt... Jelen pillanatban az Anrdoid elérte a Google Play áruházban a FÉL MILLIÓS letölthető alkalmazásokat (amiknek nagy része ingyenes). Szerintem ez már tényleg magáért beszél! Nem akarom leszólni a Wintelcsiket, de szerintem oda még kell idő míg kifejlesztik azokat a dolgokat amik tényleg teljessé teszik a rendszert...
2012. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Visszatérve a Lumia 710-re. Az 1,4Ghzes proci szerintem már túl sok egy olyan rendszerhez amihez bőven elég lenne egy 1ghzes is (hiszen nincs igazából ami leterhelje).

Nyugi, én értek az ilyesmihez (kiakasztáshoz) :D Szerintem elég lenne neki 1-2 háttéralkalmazás (egyáltalán van itt ilyen????) + valami jó kis játék, és már ki is akasztottam :D

2012. máj. 25. 15:49
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja ezt még az előbb beakartam másolni! (nem tudom olvastad e már ezt a cikket): [link]
2012. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Win8 max. Ösz végéig megjelenik, és az még rejthet ám meglepetéseket!;)
2012. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rejthet persze... de nekem nincsen arra pénzem, hogy megvegyem a 100+ ezer forintos Nokiát azért, mert azon WP8 van... Max akkor, ha ráteszik valami gyengébb eszközre, ami még elpötyög vele.
2012. máj. 25. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!