Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A kazettalejátszóban a kis...

A kazettalejátszóban a kis gumikerék túl erősen nyomódik neki a fémrúdnak és megállítja az egész lejátszót. Hogyan lehet javítani? (A többi lent! )

Figyelt kérdés
Van egy hi-fi-m. Ennek a kazettalejátszójában van egy kis fémhenger és a gumikerék ami nekinyomja a szalagot. Ezek elvileg vezeti a szalagot, de nekem egyszer csak megállt. A rugó túl erősen nyomja a gumikereket a rúdnak. Hogyan tudnám javítani?

2012. máj. 25. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek, az elsőn bejelöltem a hibás részt.

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 25. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a gumihenger rugója hirtelen ennyire felerősödött. A leállás oka inkább az lehet, hogy a szalagot nem tudja kihúzni a kazettából. Valami fékeződés keletkezett, ezt kéne megvizsgálni.Másik hiba lehet, hogy a gumihenger felülete el van szennyeződve, nem tapad rajta a szalag, hanem csúszik, ezért nem viszi. Alkoholos lemosással tistítsd a gumihengert!
2012. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gumigörgőt egy sima rugó nyomja oda, nem hiszem, hogy egy pillanat alatt akkorára nőtt a rugóerő, hogy megáll a magnó :)

A gumigörgő ás az alatta forgó főtengely biztosítja a stabil szalagsebességet, de a felcsévélő orsónak is van hajtása, és a leengedő orsónak sem szabad szorulnia.

Ha "egyszer csak megállt", akkor ékszíj/laposszíj probléma a valószínű. Ha se főtengely, se a felcsévélő orsó nem forog, de hallod, hogy megy a motor, akkor egyértelműen.

2012. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gergoap ***** válasza:
Szerintem kuplung probléma! Nekem egy Pioneer deckem van ilyen jelenséggel és ahogy szerelgettem, utánaolvastam ez szokott probléma lenni.
2012. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kazettával és kazetta nélkül sem mozdul.

Ha a gumihengert lejjebb húzom, el a rúdtól, akkor beindul az egész. Ezért írtam, hogy azért állt meg, mert túl erős.

A hengert megpróbálom megtisztítani és még jelentkezem.

2012. máj. 25. 23:16
 6/7 A kérdező kommentje:

És ha tekerek akkor működik, csak a lejátszásnál áll meg.

Ilyenkor a középen lévő tekerő sem forog.

2012. máj. 25. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Laza az ékszíj a motoron-lendkeréken. Javítás: csere, picivel kisebbre a mostaninál.
2012. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!