Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális fotózás kezdőknek....

Digitális fotózás kezdőknek. Honnan tanuljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni fotózni, de annyira idegen nekem még az egész. Azt sem tudom, milyen gépet vegyek, mert a tesztek amiket olvasok, kínaiul vannak, nem tudom melyik kifejezés mit jelent.

Tudtok valami olyan oldalt, ahol kezdőknek is érthetően foglalkoznak a témával?


2012. júl. 2. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen komolyan gondolod. A kompakt kategóriát ki lehet lőni, mivel az teljesen automata. Hiába akarsz hatásokat elérni, a gép felülbírál és úgyis azt fényképez amit jónak gondol, neked csak kattintani kell.


A bridge kategória olyan 60-70e forintnál kezdődik, itt már vannak manuális beállítási lehetőségek is, ezért a kép is úgy nézhet ki ahogy eltervezed. Kisebb intervallumban állíthatók be opciók mint egy profi gépen, de jobb hatást érsz el mint egy kompakttal.


A profi kategória a DSLR vagy tükörreflexes fényképező. A belépő szint is kb 130-150e forintnál kezdődik, itt viszont a fejlesztés és felfelé lépés lehetősége adott, a beállítások rád vannak bízva, a lehetőségek szélesebb tartományban mozognak, a minősége is sokszorosa a kis zsebgépeknek.


Ehhez jön még a fotóelmélet, fotóalapok, aminél külön meg kell tanulni, kitapasztalni hogy mi mit jelent, melyik beállítás mit módosít, hogy éred el, hogy tudod variálni, hogy tudsz hatásokat elérni. Ez külön tananyag elsajátítása, és külön tapasztalat szerzése (elmélet és gyakorlat).

2012. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tükörreflexes gépet szeretnék, kezdetnek akár használtat.

Komolyan gondolom, csak nem tudom hogy merre induljak, ha nem tudom mi mit jelent :S

2012. júl. 2. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan, csak a próba miatt irkálj már be ilyesmiket a gugliba, hogy: fotózás kezdőknek, fotózás alapok, fotósuli, stb. Nem lehetetlen, hogy találsz valamit...
2012. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2012. júl. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!