Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Panasonic NVGS-11 es kamkorder...

Panasonic NVGS-11 es kamkorderemmel van gondom, számítógépre áttöltve szörnyű a minősége. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden oké lenne vele csak:

miutàn àtraktam a szàmitogépre a felvételt és lejàtszom ujbol szornyu a minosége.mintha egy gagyi géppel lett volna felvéve,mikozben ha maga a kamerànak az LCD kijelzojén nézem ugyanazt a felvételt ott kivàlo jo a minosége.

probàltam Windows movie makerrel,ott is van vagy 20 opcio amik kozul lehet vàlasztani hogy milyen gyors legyen a felvétel...igazàbol ahhoz nem naon értek,de probàltam:nem javult.

a Nero az szerintem még rosszabb.

ha valaki tud vmi konkrétumot nagyon megkoszonném,mindjàrt 4 éve vettem elég dràgàn ezt a készuléket és eddig nem nagyon hasznàltam eddig.

Még a panasonic uzletben sem értenek hozzà.


2008. máj. 18. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

igazából látni kellene, így eléggé vaktában tapogatódzás.


elsőnek azt kellene megnézni, hogy a kamerán van-e valami beállítás arra vonatkozólag, hogy milyen minőségben lőjje át az anyagot. (próbáltam leszedni leírást, de a pana szerint kifutott termék, így nincs hozzá semmi, ba***ák meg)

amit a számítógép oldalon állítani kellene az a codec és felbontás. ilyet keress a beállításokban.

a felbontás az 720x576(PAL)/25fps vagy 720x480(NTSC)/30fps

a codec első körben valami mpeg legyen, aztán majd lehet kisérletezgetni.


egyébként látni kellene legalább azt, hogy mennyire/hogyan rossz a videó.

2008. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is Panasonic-om volt és van is. Szerintem ez kamera független dolog nálad.

Valószínű az lehet a probléma, hogy amikor áttöltöd egyből konvertálod is a felvételt röptében.

Normál esetben egy órás anyag kb. 15 GB DV AVI fájl, az MPG2-be tömörítve kb. a negyede lesz.

A kamerához adott szoftverrel szoktam áttölteni a felvett anyagot, a firewire kártyához csatlakoztatva a kamerát. De jó erre az ULEAD DVD MAKER vagy PINEACLE stb. szoftverek is.

A lényeg, hogy áttöltésnél ne tömörítsen mpg2-be, hanem maradjon meg a felvétel avi formátumban. Azt utána már lehet kódolni pl. TMPGENC-el, CCE-vel stb. (vagy ULEAD, PINEACLE) DVD formátumba.



Összefoglalva:

A legjobb ha egyszerűen átnyomod a kamerából a DV-t azaz DV AVI formában viszed HDD-re (erre bármilyen program alkalmas mely képes a firewire porton kapcsolatba lépni a kamerával mivel itt csak sima másolás történik) majd egy jobb MPEG2 tömörítő program segítségével tömöríted. Jó minőségű MPEG2-t tudsz készíteni ha 2 menetes tömörítést használsz. Kiváló minőséget lehet elérni a TMPGENC (Tsunami mpeg encoder), Canopus Procoder-el ill. a CCE-vel (Cinema Craft MPEG Encoder).


Ha kész az MPEG2 videó és a Dolby digital audio akkor simán egy DVD authoring (DVD tartalomszerkesztő) program segítségével elkészíted a kívánt DVD-VIDEO formátumot (menü, lejátszásvezérlés, stb.) pl. TMPGENC DVD AUTHOR, ULEAD MOVIE MAKER stb.

2008. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!