Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a LED tv és mit a...

Mit jelent a LED tv és mit a 3d led tv?

Figyelt kérdés

TV-t vásárolnánk.


Olvasom egy Hyundai készüléknél, hogy 3d-s, és 4 db 3d szemüveg jár hozzá. Pendrive-ról lejátszik avi-t stb. Tehát NEM KIZÁRÓLAG 3D-s műsort lehet vele nézni, hanem hagyományost is? Gondolom, képes rá, mert felülről kompatibilis, nem? :) Csak hát bizonytalan vagyok, sose használtam ilyen készüléket. Ha avi-t is lejátszik, ebből is sejtem, hogy normál 2d-re is képes.


A led tv-k mind folyadékkristályosak? (lcd, vayg tft)


3d tv adásról nem is hallottam még... ezek szerint létezik? Van olyan kábel tv csomag, ami tartalmaz ilyet?


Mi az a 2xhdmr?


Mi a B és a D energiaosztály?



2012. nov. 29. 10:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
A Led tv és a 3D Led tv közötti különbség csak annyi hogy az utóbbi képes 3D filmek/műsorok lejátszására is de ettől függetlenül ugyanúgy viszi a hagyományos 2D filmeket is. A Led tv-k ahogy a nevük is jelzik ledes megvilágítással rendelkeznek, ezen belül pedig két kategória létezi. Az egyikben a ledek oldalt míg a másikban a kepernyő mögött helyezkednek el. kizárólag 3D adások még nincsenek de több külföldi tv társaság még idén szeretne indítani. Az nincs kizárva hogy egy-egy csatorna vetít néha 3D-s filmet.
2012. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A Led tv és a 3D Led tv közötti különbség csak annyi hogy az utóbbi képes 3D filmek/műsorok lejátszására is de ettől függetlenül ugyanúgy viszi a hagyományos 2D filmeket is. A Led tv-k ahogy a nevük is jelzik ledes megvilágítással rendelkeznek, ezen belül pedig két kategória létezi. Az egyikben a ledek oldalt míg a másikban a kepernyő mögött helyezkednek el. kizárólag 3D adások még nincsenek de több külföldi tv társaság még idén szeretne indítani. Az nincs kizárva hogy egy-egy csatorna vetít néha 3D-s filmet. Hdmr-röl még nem hallottam de HDMI csatlakozo létezik ezeken keresztűl kötheted rá a tv re a házimozit, dvd-t stb. Az hogy kettő van benne elég hasznos azoknak akiknek a tv előfizetés mellett van házimozi is mivel mind a kettő ezen csatlakozik a tv-hez. A (b/d) energia osztály. Ezek az áram fogyasztás mértékét jelölik. A (D) átlagos míg a (B) alacsony fogyasztást jelől. Remélem tudtam segíteni :)
2012. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Sok kérdésedre választ ad.

2012. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon részletesen válaszoltál, köszönöm, csak egy fontos kérdésem maradt ki, döntő tényező a tv vásárlásunkhoz:

FOLYADÉKKRISTÁLYOS ami led-es, mind? Szóval LCD tv-t vennénk, ez nagyon fontos...

2012. nov. 29. 11:14
 5/17 anonim ***** válasza:
A LED is folyadékkristályos. A hagyományos LCD panelt fénycsövek világítják meg, a LED-et pedig értelemszerűen led izzók. Alacsony fogyasztás, hosszú élettartam jellemzi. Ha kevés 3d tartalmat néztek, érdemes passzív 3d-t venni, annak jobb a 2d képe. 3d-ben eddig az Olimpiát sugározták Londonból. A HDMI egy szabvány, amely magas felbontású videók átvitelét teszi lehetővé. Nem árt elsőnek tisztázni, mi lesz a jelforrás. Számítógép vagy lejátszó. Van e külön erősítő, házimozirendszer. Neked HDMI 1.4-es szabvány kell, csak azon megy át a 3d tartalom. Viszont a régebbi házimozi erősítők nem tudnak 1.4-et csak 1.3-at, azon nincs 3d.
2012. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Ez igénytől is függ mind két tipusnak vannak előnyei és hátrányai. Ez az oldal segít majd eldönteni hogy a te igényeid meik tipushoz illenek


[link]

2012. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon nem egyszerű jelenleg tv-t venni, főleg laikusként:)

Nekem is egy nap volt, mire kiválasztottam, és tudtam, mit akarok. Mondjuk én ezt a 3d-t semmire sem becsülöm, ez még nagyon messze van a moziban vetítettől, és elveszik a 3d varázsa is. Papírlapok vannak egymás mögé pakolva, olyan érzés, de kinek a pap, kinek a papné.

2012. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi mindannyiótok segítő, részletes válaszát. Most már minden lényeges szempontról képben vagyok.


ami aggaszt még, az érthetetlen számomra... a full hd jobb minőségű, mint a hd-reeady, így drágább is, MÉGIS rosszabb képminőséget ad, ha a tv adás kisebb felbontású!! MIÉRT NEM KÉPES AUTOMATIKUSAN KISEBB felbontásra váltani egy full hd tv?? Ez ne mfél a fejembe... több pénzért rosszabb ,életlenebb képet ad, átlagos (sd), vagy 720p adás esetén?? hogy van ez??? Idézek egy weboldalt:


"Ahogyan a kép is szemlélteti, hiába a FULL HD-s TV készülék, ha a rajta nézett adás analóg vagy digitális SD méretű. Ha a választott készülékünk 1920 x 1080 képpontból álló Full HD, de az adás 768 x 576 képpont, akkor a 768 x 576 képpontot széthúzva fogja megjeleníteni, a pixeleket pedig összemosva, jelentősen lerontja a látvány minőségét."


Most akkor hd-ready-t vegyünk, vagy full hd-t?

2012. nov. 29. 12:09
 9/17 anonim ***** válasza:

fullHD tv esetén a HD adás is nagyon jó, élvezhető minőségű, mert a HD ready felbontás is 16:9 képarányú és a fullHD is. Egyik 1280x720, a másik 1920x1080. A tv adások pedig nem mindig jönnek 16:9 képarányban, de ezt lehet állítani a tv-n, hogy hogyan alkalmazkodjon hozzá. Vagy berakja középre kicsiben, és fekete sávot hagy, vagy kinyújtja és akkor mosódik.

3d esetén nem fogsz nem fullHD-t találni, bár passzív HD esetén a 3d műsor eleve nem tud fullHD lenni, csak HD ready felbontású, de képminőségre a fullHD és a HD ready nagyon közel van egymáshoz, nem könnyű észrevenni a különbséget.

2012. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Lehet, h nem hangsúlyoztam ki megfelelően, de nekünk nem szempont a 3D, csupán rákérdeztem. De valóban erről tettem fel eredetileg a kérdésem. És érdekelt ez is.


A lényeg jelenleg azonban, hogy a család tv-t akar vásárolni, mégpedig sürgősen. Nekem nem igazán fontos, de ők sürgetik, és én vagyok egyedül, akinek legalább egy minimális rálátása van a műszaki cikkekre a szűkebb értelemben vett családunkban. Ezért informálódom most, milyet vegyünk.


A legfontosabb, hogy minél kevesebb áramot fogyasszon, megírta valaki, hogy az " A " energiaosztály jelenti, hogy a legkevesebbet fogyaszt, de a B-s is alig többet, az is jó. Eddig oké. LCD-t javaslok a családnak, mert a régi elektroncsövesek is sok áramot visznek, míg az LCD sokkal kevesebbet.


A felbontás is fontos, hogy elég éles legyen a kép. Semmi extrát nem használunk, nincs blu ray, stb, szóval aggaszt ez a full hd, hogy átlagos tv adást nagyon lerontja majd a full hd, ha olyat vásárolnánk?? Szóval a hd-ready a mi szempontunkból lehet, h jobb lenne?

2012. nov. 29. 13:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!