Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sony MHC-rg 330 Hifi recsegés....

Szlabi kérdése:

Sony MHC-rg 330 Hifi recsegés. A napokban arra lettem figyelmes hogy a hifinek a hangszorója elhalgat majd ha megmozgatom a toronyt vissza jön de van hogy nem vagy recseg. Miert lehet ez a recsegés?

Figyelt kérdés
Azthittem kábel problem addig a napig amig bekapcsoltam kattanás sehol ami szokta jelezni hogy bekapcsol az erölködő benne, a radio bekapcsol a kijelzon latva de a hang sehol, ki be kapcsolgattam de a hang nem jött vissza, amikor kisse idegesebb lettem rautottem eggyet a tetejere es visszajott a hang. Ekkor gondolkodtam el hogy valoszinuleg alami problem van belul.Valaki talalkozott mar ilyen problémával? Elore is koszonom a segitseget es a hozzaazolasokat

#HiFi #sony MHC rg330 #hifi recsegés #hifi problémák
2013. jan. 10. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen kontakthiba lesz. Lehet a védelem reléje, lehet a füles csatalkozó is. Arra nem emlékszem, hogy ebben a típusban potméter van-e, vagy körbeforgós a hangerő szabályzó. Ha potméter, akkor az is lehet a hiba forrása.
2013. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A védelem relét megnézem a napokban, meg a csatlakozókat is akkor ahogy irtad, a hangerő szabalyzó az körbeforgós wd40 az segit neki?


Nagyon szepen koszonom a segitseget!

2013. jan. 11. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
ha körbeforgós, akkor nem potméter lesz. De ha mozgatod a szabályzót, és úgy recseg/abbamarad/elhallgat, akkor az lesz a ludas. Egyszer már javítottam más hibával ilyen készüléket, megvan a szervízkönyve is, csak brazil. Szóval nehezen igazodom ki rajta :P
2013. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam a mozgatását és a tekergetést az elején volt egy pici recsegése hangerő ráadásánál vagy levételénél de az megoldódott azonnal ahogy kapott egy kis wd40-et és azóta nem recseg tekerésnél, de ettől benne van a pakliba hogy az szarakszik csak azt nem értem hogy miért akkor jött vissza a hang amikor rácsaptam a tetejére nem olyan nagyon erősen finomabban, és utána mikor megmozgattam a házat kicsit elkezdtem nyomkodni a tetejét a hifinek az előlapnál akkor berecsegett az egyik hangfal és el is ment a hang de utána csak az egyik hangfalnál, és utána is amikor találkoztam a hibával akkor is az egyik hangfal csinálta csak. Egyszer volt csak ilyen hogy bekapcsolásnál teljesen elment a hang. Tesztelgetem próbálgatom mikor csinálja hogy rájöjjek a hiba okára de egyszerűen nem tudom elképzelni a hiba okozóját már gondoltam konditól kezdve kábelre mindenre de a hiba kiszűrése nehéz. Kezelési könyve megvan de én is nehézkesen igazodom rajta, reménykedek valaki ügyesebb mint én :) köszönöm a segítséget addig is.
2013. jan. 12. 15:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem a kezelési, hanem a szervízkönyve van meg. Ebben benne van az egész kapcsolási és panelrajza is.


Van benne két FN1016, és két FP1016-os tranzisztor ezek a végtranyók, nézd meg a lábukat nagyítóval, vagy ha gyanús forraszd át. Lehet hogy kimelegedtek a panelből, ez elő szokott fordulni. Ugye melegszik/hűl, és ahogy tágulnak a lábak, a tranyók meg rögzítve, előfordul hogy kimásszák a forrasztást. A jelük Q501, Q502, Q503, Q504

2013. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszi a napokban ránézek hogy állnak a lábai, tegnap este ujjra talalkoztam a hibaval hogy egyszer csak elkezdett recsegni de magatol abba hagyta most es elotte nem sokkal mikor bekapcsoltam es recsegett a hangero szabalyzo mozgatasaval abbamaradt, lehet a szabalyzoval is van valami . Nagyon hasznos dolgokat irtal koszi a segitseget az elozo hozzaszolasodat veletlen felre nyomtam ertekelesnel bocsi telefonrol nem sikerult a zoldre nyomnom kek sikerult bocsi :(
2013. jan. 13. 07:38
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólok, egy újabb érdekességre lettem figyelmes ezt a bizonyos recsegést csak akkor lehet tapasztalni amikor alacsony hangerőtartományban használom akkor egyszer csak elkezd recsegni az egyik hangfal vagy az egyik vagy a másik.

Ebből mire lehet gondolni mi lehet a problémás benne? Valami tipp van amit még megnézzek a hifi belsejében? Én a Kijelző paneljára tippelek hogy azon van valami ami hibás.

Lehetséges ez? Kösszi a segitséget

2013. jan. 30. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
A kijelző panel csak kijelez, nem ott lesz a hiba. ha nincs szerencséd, akkor maga a vezérlőchip is lehet a hibás. Még annyit tudsz tenni, hogy a forrasztásokat átnézed, és esetleg ha van kapacitásmérőd, akkor az elektrolitkondenzátorokat is.
2013. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 DRajmi válasza:

Sziasztok!


Sony MHC-RG20 hifivel volt ugyanez a recsegős problémám: recsegett vagy teljesen elment valamelyik oldal, majd ha feljebb tekertem a hangerőt, akkor visszajött. A problémát nekem a hangszórót védő relé okozta. A relével párhuzamosan bekötöttem egy kapcsolót, majd mikor beindult a recsegés akkor bekapcsoltam a kapcsolót és a recsegés egyből megszűnt. Jelenleg keresgélek olyan relét ami passzol PCB-be, addig pedig a két kis kapcsolóval használom.

2013. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kboty válasza:
Sziasztok, Sony MHC-RG 330 Hifi hang probléma van nálam. Tudom fennebb márt több féle képpen volt kiértékelve 1-2 hiba. Nálam is az van, hogy kis erőnél úgy 2-6-ig közben van úgy, hogy egyet gondol és elhallgat. Általában a bal fele, majd mintha vissza akarna jönni, recsegve jön a hang. Ha pedig elhallgat vagy a hangfelhúzóját megemelem vagy a távítóval emelem és akkor visszajön. A végfokot kizártam, mert ha az elment volna akkor nem is jön vissza, valami kondenzátor lehet? Valakinek ötlete? A porosodás esetleg bezavarhat? Soha nem volt megbontva. A CD része néha kifagy de ujjra indításnál beolvassa a lemezt. Igaz, hogy elavult termék de még mindig nagyon szeretem
2017. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!