Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Projektorba létezik a gyári...

Projektorba létezik a gyári izzó helyett vmi más megoldás, esetleg ledek alkalmazása, ami olcsóbb megoldást jelentene?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy használt projektort izzó hibásan, próbára beletettem egy írásvetítő izzóját, de avval a fényerővel csak arra volt jó, hogy megállapítsam hogy nincs baja a berendezésnek. Valami 2000 lumen körüli fényerejű izzó kellene bele, ami nem melegszik jobban mint a gyári fémhalogén izzó, és nem kerül annyira sokba. Megkérdeztem egy izzó szaküzletben, ott egy 250wattos szpotlámpát ajánlottak aminek elvileg 2000 lumen fényereje van, viszont nem tudom hogy amik gyárilag vannak a projektorokba égők, azok melegszenek-e annyira mint egy szpot?

2013. febr. 28. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A halogének borzasztóan melegszenek. Hány voltos és hány wattos izzó kell?Nem 12V 100wattos halogén?Az biztos ad 2000 lument.
2013. febr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Projektorba pontosan azt az izzót kell tenni, ami bele való. Nem csak a fényerő számít, hanem a pontszerű fényforrás pontos elhelyezkedése is (mm pontossággal), mivel tükörrel, lencsékkel vetíti ki. Ha a fényforrás nem pontosan ott van, ahol lennie kell, nem lesz jó.
2013. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sony VPL-ES4 3LCD projektorrol van szó, a lámpa 165wattos gyárilag benne, nem tudom hány voltos [link]

az alábbi linken található részletes leírás a projektorrol. csak bemutatók vetítéséhez lenne használva, ezért nem szeretnék sokat költeni a gyári izzóra.

2013. febr. 28. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom az eladó is rájött, hogy egy lámpacsere nem két forint, ezért szabadult meg tőle.

Nem tudok mást mondani: a lámpa modul is része a projektor optikai rendszerének. Bármi mással próbálva nem fogsz kielégítő fényerőt kapni.

Az árak elég változóak, 50-70 ezerig, használtan egy-kétszáz órásan 20-40 ezer között láttam a neten.

Találatok a legdrágábbtól a legolcsóbbig:


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsót megtaláltam máshol is, maillel:

[link]

2013. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele Osram powerball g12 izzót. 5-6ezer forint. Kell farigcsálni, de ez is jól megteszi.
2015. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bármelyik 4200k g12 fémhalogén izzó jó csak arra figyelj oda hogy amikor a búrát megnyitod a kisülőcső végén lévő biztonsági lemezkét távolítsd el mert az pontosan arra szolgál hogy kinyírja a csövet ha megreped vagy összetörik a búra. Én ezzel szívtam párszor mire rájöttünk miért csak 1-2 órát megy a lámpa 12 ezer helyett. Kicsit gyengébb fényességű lesz a proji de jobb mint a semmi, sőt. A led-et meg se próbáld, az optika a fényerő zömét elnyeli. A xenon jó lenne de túl drága és külön meghajtó is kellene. Nem éri meg. A halogén pedig forró és túl sárga,az írásvetítőbe való.

2017. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!