Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az a dvd filmeknél...

Miért van az a dvd filmeknél amik 5.1-ek hogy a film halk az efekt meg nagyon hangos? Hogy lehetne ezt kiszürni?

Figyelt kérdés
mert nagyon zavaró mikor a gyerek alszik
2008. jún. 28. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb házimozin (de lehet hogy már mindegyiken) van éjjszakai üzemmód, ami adinamikatartományt csökkenti, tehát a leghangosabb és leghalkabb részeket közelíti egymáshoz. Ez viszont szerintem nem túl élvezetes módja a mozizásnak. Én azt szoktam ilyenkor, hogy a centert fölhangosítom, a fő hangerőt meg visszaveszem. Ez az erősítőn egyszerűen beállítható, a lejátszóban pedig a menüből lehet elérni. Így a párbeszéd érthető lesz kissebb hangerőn is.
2008. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
A házimozi ezt csinálja, akkor "jó", ha rezegteti a hasfaladat a mélyláda! Ha van rajta automata szintszabályzó, akkor kapcsold be! AVS-nek, vagy AVL-nek is szokták írni! Vagy, ha alszik a gyerek, akkor húzd ki a mélyládát! Az LG-ken az XTS effektekkel is lehet szabályozni a hangzást!
2008. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is ugyanez a problémám. Nagyon rossz. (Nem használok házimozit a minőségük miatt, sztereó erősítőn szoktam filmet nézni, ritkán simán a tv-n)
2008. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sima dvd lejátszo nem házimozi rendszer.csak tv-nézük és mégis hangos az efekt,akkor miért?
2008. jún. 28. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem is ez lenne a problémám, hogy a sima 100 Hz-es crt-s tv 2.0-ás hangszórókkal a beszédek halkak a "robbanásos-jelenetek", pedig borzaztő hangosak, így élvezhetetlen. "Sajnos" a legtöbb dvd már 5.1-es ilyenkor mit lehetne tenni?
2008. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Menüből tudod állítani, hogy lekeverje a hangot a sztereo hangszóróra.

5.1 hangot amúgy csak a digitális (S/PDIF) vagy optikai kimeneten ad ki, abban az esetben, ha beépített dekóder van, akkor az analógon is, de ezeket csak az erősítő tudná fogadni.

Ha síma kompozit RCA kimeneten küldöd a jelet, vagy SCART -on, akkor a dvd játékos menüjében le kell tiltani a 5.1 kimenetet, vagy kiválasztani a sztereót.

Az éjjszakai mód is benne van, nézzétek át a leírást, mert én hiába mondom, hogy nálam a Panasonicon hogy van, másik játékosnál meg máshol van.

2008. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

DVD játékos mi? Kínai fordító progid van?

:)

2008. jún. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy hiába mondod, hogy meg kell nézni az éjszakai módot, de nincs. Lekeverés szeteróba pedig sokat nem csinál, LF+LR=Bal, RF+RR=Jobb, Centert és mélyládát egyenlően szétdobja a két oldal között. Vagyis a hangerő ugyanaz marad az effekteknél.


Egyébként az a helyzet, hogy a dvd gyártók (főleg az olcsó 99-1000 ft-os kategóriában) elég magasról szarják le a keverést, ezért ilyen szar. (Drágábbaknál kevesebbszer találkoztam ezzel)

2008. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekünk drágább/pioneer/van.de ugyan olyan szar mint az olcsobb.azért majd megnézi a párom.hol mit kapcsoljon ki,köszi
2008. júl. 1. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!