Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem játssza le a PC-ből...

Miért nem játssza le a PC-ből jövő hangot a házimozi? Felállás: PC-HDMI-TV-SCART-házimozi

Figyelt kérdés
A tv gyönyörűen lejátszik hangot képet, amit a PC-től kap. A házimozi viszont SCART-on keresztül gyönyörűen adja a kábeltv hangját. Ám amikor átváltom a TV forrását a koaxról a HDMI-re, akkor a házimozi tovább nyomja a kábeltv hangját. Tudom, hogy úgy is megoldhatnám, hogy a PC-ről jack-rca átalakítóval ráküldeném direktbe a hangot a házimozira, de akkor lebutulna az 5.1.

2013. okt. 17. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebben a láncban gyakorlatilag a TV-t akarod DAC-nak (digitális-analóg konverter) használni. Ezért nem szól a dolog, mert HDMI-n digit jelet adsz a TV-nek, onnan meg analóg scart-al, mész tovább a házimozira.

Fölöslegesen teszel egy kört.

PC-ről közvetlen hajtsd a házimozit.

Ha a PC-n van digitális hang kimenet, házimozin meg bemenet, akkor összekötöd egy kábellel a kettőt.

Ha csak analóg bemenetek vannak a házimozin, akkor jack-rca. Ha a PC hangkártyád 5.1-es, akkor 3 darab jcak-rca kábelt kell használni, és meg marad az 5.1. PC-n feltelepítesz egy AC3 filtert, és az majd dekódolja neked a digitális hangsávokat, és a hangkártyán már is ott az 5.1-es analóg kimenet a házimozinak.


Persze konkrétan le tudnám írni, ha vázolnád a hangkártya, TV, házimozi rendszer pontos típusát.

2013. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha csak az a baj, hogy analóg, akkor veszek egy optikai kábelt, és azzal kötöm össze a tv-t a házimozival. egyébként sima laptop hdmi és jack kimenettel, samsung ue42f5000 tv és lg házimozi. most meg nem mondom a típusát, de van rca, scart és optikai csatlakozója.
2013. okt. 19. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A Samsung azt írja a weboldalán, hogy a TV optikai kimenete az hang kimenet. Szóval ha összekötöd a laptopot HDMI-n a TV-vel, TV-t pedig optikaival a házimozival, akkor elvileg normálisan szólnia kéne.


Az is előfordulhat, hogy a házimozidban a processzor nem ismeri azt a hangformátumot, ami a filmen van. Pl. ha a házimozid csak dolby digital, és DTS hangsávot tud, akkor hiába kötöd össze digitálisan a rendszert, egy DTS-HD vagy Master audio formátumot már nem fog felismerni.

2013. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, megvettem az optikai kábelt, és összekötöttem a tv-t a házimozival. A minőség rengeteget javult a jack-rca kábelhez képest, amivel a laptopról küldtem a hangot a házimozira, de még így sem megy az 5.1 hang. Letöltöttem ezt a kis teszter progit: [link]

Az eredmény az, hogy se a hátsó hangszórók, se a sub nem szól elvileg.

A vezérlőpultban a hang kimenetnél ugye a SAMSUNG tv van kiválasztva, viszont itt azt írja, hogy a csatornák maximális száma 2. Ez lehet szerintem a probléma forrása, viszont a megoldást nem tudom.

2013. okt. 31. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!