Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a távirányít...

Miért nem működik a távirányító? Többi lent.

Figyelt kérdés

Samsung tv UE32EH6030, valamikor tavasszal vásárolva.

Pár napja azt vettem észre, hogy a távirányító időnként nem reagál a nyomkodásra. Utána minden gond nélkül helyrejön. Egyre gyakrabban fordul elő. A távirányítóban gyári Bexel márkájú elemek vannak. Kivettem, lemértem: 1,4 V feszültséget mutat a műszer. Tudom, ez nem mérvadó, mert terhelés alatt kellene mérni. Mégis úgy tűnik, hogy gyengék az elemek. Amit viszont nem értek: amikor nem reagál a távirányító nyomkodására a TV, miért villog a távirányító infrája mobilon keresztül? Ha a távirányítót 1 centi távolságra tartom a TV érzékelőjétől, úgy sem veszi a jelet.

Amikor viszont működik a távkapcsoló, bárhogyan tartom bárhonnan a szobából, simán veszi a jelet. Mégiscsak az elemek lennének kigyengülve 7 hónap használat után? Ez kicsit gyanús nekem. Márkásabb elemek nálam 2-3 évig szoktak tartani.

Az eddigi tévéinken az volt a megszokott, hogy amikor kezdtek kigyengülni az elemek a távirányítóban, csak egyre közelebbi távolságokról vették a jelet. Most, ha éppen működik bárhonnan kapcsolható a tv (még ha a tenyeremet a távirányító elé teszem, akkor is), ha meg nem teljesen közelről sem reagál. Érti ezt valaki? Vegyek 2 új elemet és cseréljem ki?



#távirányító #TV #gyenge elem
2013. nov. 27. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
2 szaros elem miatt ekkora felhajtást csinálni...
2013. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Helló! Én egy éve vásároltam Samsung LED TV-t. (a típusszámát most lusta vagyok megkeresni.:)) Ugyanez a probléma nálam is előjött egy idő után. Nem tudom mi lehet az oka,de azt vettem észre,ha az elemeket egy kicsit megforgatod benne,vagy megmozgazod akkor helyreáll. Azóta rendeltem egy utángyártott kapcsolót ami teljesen ugyanúgy néz ki,de azzal nem produkálja a hibát.:) nem elem probléma szerintem, hanem valamilyen típushibája ennek a sorozatnak.:/
2013. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Holnap kicserélem az elemeket, és okosabbak leszünk. Az elemeket, hidd el kiszedtem, forgattam, vizsgáltam. A távirányítót nem szeretném szétszedni, mert garanciában van. Sajnos nem csavarokkal van összecsavarozva, és ha csavarhúzóval elkezdem feszegetni, annak nyoma marad és a garanciának lőttek.

Az egyedüli, ami nem tűnik logikusnak, hogy kamerán keresztül miért látom az infraled villogását. Tehát a távirányító a jelet kiadja, csak lehet túl gyenge ahhoz, hogy a tv érzékelné.

Szóval holnap kiderül.

2013. nov. 27. 15:48
 4/4 anonim válasza:
Na jó lett a távirányító?
2018. nov. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!