Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » HDMI kábelekkel összekötöttem...

XDannyL kérdése:

HDMI kábelekkel összekötöttem a PS3-mam a TV-mmel egy erősítőn keresztül, de nincs kép. Miért?

Figyelt kérdés

Elméletileg minden rendesen a helyére van bedugva. PS3-ból megy egy HDMI az erősítő bemenetére és az erősítő kimenetéről egy HDMI a TV bemenetére. Biztosan jól van összedugva, mert ugyan így kötöttem a TV-hez a PC-m és az működik kifogástalanul. A kábelekkel sem lehet gond, mert ha a PS-t közvetlen a TV-re dugom akkor van rendes Full-HD kép. Csak ugye elég gyatra a TV-k hangszórója, ezért szeretném az erősítőn keresztül működtetni.

(Az erősítő: Denon AVR-X500

A TV: Polaroid P40)

Szerintem valami a beállításoknál lehet elkutyulva, de szerintem már minden beállítási lehetőséget végigzongoráztam a TV-n az erősítőn és a PlayStation-ön egyaránt. Valakinek valami ötlet?



2014. febr. 4. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Kösd rá úgy ahogy kell. Ps-hdmi-tv-optikai kábel-erősítő.
2014. febr. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TaKy99 ***** válasza:

Először is érdemes direktben a PS3-at a TV-hez kapcsolni, hogy az erősítő hibáját kizárd. Ha így sem működik, akkor valószínűleg a PS3 Analóg videó kimenetre van állítva (pl korábban RCA-val használták), azaz a HDMI-n nem ad ki jelet.

Ha HDMI-vel szeretnéd használni, akkor resetelni kell a videó beállításokat. Ezt úgy teheted meg, hogy a PS3 kikapcsolt állapotában hosszan nyomva tartod a bekapcsológombot, amíg egyet csippan (kb 5 másodperc), ekkor minden videó kimeneten lesz jel.

http://www.youtube.com/watch?v=6nuNJO5P2PU


Ezután viszont érdemes a TV-hez beállítani a HDMI kimenetet. Azaz A PS3 XMB menüjében a Settings > Display Settings > Video Output Settings menüben kell pontosítani a HDMI beállításokat. [link]


Ha ezzel megvagy és minden oké, akkor újra összedughatod az erősítővel. Ha viszont így megint nincs jel akkor valóban érdemesebb optikai kábellel csatlakoztatni az erősítőt. Az optikai kimenetet a PS3 XMB Settings > Sound Settings > Audio Output Settings menüjében tudod bekapcsolni. [link]

2014. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TaKy99 ***** válasza:

Uppsz!


Jaja, felfogtam amit írtál. :)

"A kábelekkel sem lehet gond, mert ha a PS-t közvetlen a TV-re dugom akkor van rendes Full-HD kép."


Az előző HSZ-omat tekintsd tárgytalannak. ;)

Az erősítőn a beállításokban az Input selection, Output selection és a PassTrough környékén érdemes körülnézni.

Ha nem megy, marad az optikai kábel...

2014. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Erősítő beállításait már ezerszer átnyálaztam, ott nem lehet gond. Nagyon úgy néz ki hogy az optikai kábel lesz a hunyó. Veszek egyet, aztán meglátjuk.

Majd írok, hogy s mint.

2014. febr. 4. 21:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Remekül megy... szép szaggatásmentes kép és hang. Köszönöm még egyszer!
2014. ápr. 20. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!