Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretném megvásárolni az...

Szeretném megvásárolni az első digitális fényképezőgépemet. Nem használtat! Nagyjából 35-40 ezer forintot (Sodexo ajándékutalvány) tudnék erre a célra szánni. Mit tudtok ez ügyben tanácsolni, ajánlani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Attól függ milyet szeretnél. Bridge vagy kompakt. A bridge gépek azok, melyek nagyobb vázban, nagyobb optikával vannak. Az árban, amit irtál, kb egy Fuji 1500-as fér bele. Nagyon jó kis gép, de a méretei nagyobbak. Ha csak kirándulásra, családi fotózásra szeretnéd, akkor lehet kompaktot is. Ezek a kisebb vázú, kisebb optikai zoomos gépek. Általában 3x-os vagy 4x-esek. Azt is gondold meg, hogy akksis legyen vagy ceruzaelemes. Az akksit általában adják hozzá, ha elemes, akkor Neked célszerű venni hozzá ceruzaakksit. Ez plusz költség ugyan, de annyi előnye van, hogyha olyan helyen romlik el, akkor vehetsz bárhol két ceruzaelemet, és mehet a fotózás. Az akksisok speciális akkumlátorral (saját akksival) mennek, ennek a beszerzése nehezebb, drágább. Bár élettartamra hosszabbak. Gyártók közül szerintem a Canon, Panasonic, Nikon, Fuji a jobbaknak számítók, bár szerintem ahány véleményt fogsz majd itt látni, kb annyiféle gépmárkát is, hiszen kinek mi jött be :-) Remélem tudtam segíteni, jó vásárlást, és sok szép képet kivánok hozzá, akármelyik mellett is döntesz :-)
2009. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia kedves „ismeretlen”!


Nagyon szépen köszönöm válaszodat.


A méret tulajdonképpen nem érdekelne, hiszen nem zavarna, ha a kütyü mondjuk egy „hagyományos fényképezőgép”-nyi lenne.


Viszont ez az „aksis-elemes” dolog már zavarba hozott egy cseppet.


Ezen még el kéne bogyóznom.

Mint laikus „kezdő” – mármint digitális fotoaparát téren „kezdő”/első lépések előtt álló … még várok tanácsokat, bővebb kifejtéseket.


:-)


Hogy mire szeretném használni? … nos a jövő évi Word Press Photo első díjáról még nem álmodozom, viszont az is tény, hogy a téma mindig ott hever előttünk, csak észre kell venni … és tudni kell, hogy mikor, melyikért érdemes „lehajolni” … no persze az sem hátrány, ha jókor vagyunk jó helyen.

2009. dec. 9. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Hát kb. ilyesmit akartam én is javasolni, mint az első, de mire odajutottam, hogy válaszoljak, frissítődött az oldal és már itt is volt :)

Szóval "Egyebet nem tudok eemondani" :)

Ha kiegészítenéd az elvárásaidat, s a felhasználás területét, konkrétabb ajánlatokat is fognak adni :) Nekem egy kis kompakt gépem van (Canon digital ixus 50) Nem mai gyerek már, de nagyon szeretem. Nálam szempont volt, hogy picike legyen és ne ceruza elemes, hanem saját aksis. Vettem hozzá pótakkut is, meg kis tartó táskát, így kb. egy havi fizetésembe került anno. Viszont akkor már 3 éve gyűjtögettem rá, nagy öröm volt, hogy minden szempontból jól bevált. Egyetlen bajom vele, hogy nem lehet rá szerelni nagyobb optikát, nem tudok így olyan jól távoli dolgokat fotózni. Ma már egy ilyen gép a töredékébe kerül. Mostanság kaptam hozzá egy 2 GB-os memoria kártyát, ami nagyon jól jött, mivel időnként videot is készítek vele. Sajna ez a típus max. ekkora kártyát képes kezelni. Az újabbak már 8 GB-ot is, de biztos többet is :)

2009. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó neked,nekem SM kártya jó csak a fényképezőmbe!! :(
2009. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nikon kompaktban felejtős, ennyi pénzért legjobb az Olympus FE 5020, 24 (!!!) mm-es nagylátószöggel és 5x-ös zoommal.
2009. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!