Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen alapanyaggal dolgoznak...

Milyen alapanyaggal dolgoznak a 3D nyomtatók? Drága? Speciális?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Protonok, neutronok, elektronok, aztán majd lesz belőle valami.
2014. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alapanyag eleg olcso, maga a nyomtato rohadt draga (egy "otthoni", kisebb targyak nyomtatasara hasznalhato kb felmillio forint). Egyebkent altalaban kulonbozo polimereket hasznalnak alapanyagnak, de tudnak mar femet is nyomtatni (csak az meg dragabb).
2014. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mivel még 3D printert nem láttam működni de az elvét ismerem, ahogy működhet, ezt inkább elméletben tudom elmondani. Majd valaki kijavítja aki ismeri a gyakorlatban is a készüléket.


Vannak olyan fényre polimerizálódó műgyanták, amit UV fénnyel lehet megkötésre késztetni. Viszont egy ilyen UV fényforrás beterítené az egész felületet. Ennek a pontos koordinációjához pontszerű fényt lehet célszerűen használni. Pl ilyen lehet a lézer, aminek a mozgatását, helyzetének pontos koordinálását számítógép vezérli.


A térbeli tárgyat vékony papírszerű metszet képekké alakítja a számítógép és az így virtuálisan felszeletelt egyes rétegeket egymás fölé rajzolja a printer pontszerű lézer fénnyel a fényre megkötő folyadékban.


Ez elvileg úgy érhető el, hogy a megkötött réteget mindig mélyebbre süllyesztjük egy rétegnyivel a fényre polimerizálódó folyadékban, hogy fölé adott vastagságú, folyékony, fényre kötő műgyanta kerüljön. Arra a 3D printer pontszerű lézer fénye számítógép vezérléssel megint rá rajzol (kialakít, egy megkeményít egy réteget), ami az alsó megkeményedett réteghez hozzá köt, ahol fedésben van az alatta már kialakult réteggel.


Kb ennyi az elv.

Azt nem tudom, hogy itt kék ill még logikusabban UV fényű lézert használnak-e. Azt sem tudom pontosan, hogy a folyadékban hogy működik a rétegnyi vastagságú polimer folyadék felszínre juttatása.

Amit írtam az egy lehetséges elvi működés, ahogy elképzelhető. Ha nekem kellene kitalálnom, én így tudnám elképzelni.


Valaki talán majd pontosítja, hogy is van ez a működő gyakorlatban.

2014. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Közben keresgéltem és találtam cikket ezzel kapcsolatban.

A gyakorlatban jóval többféle módon működhetnek a 3D nyomtatók. Itt lehet olvasni róluk:


[link]

2014. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
van olyan, amelyik PET palackot hasznosít újra? vagy bármilyen műanyaggal tud működni?
2014. márc. 6. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, az olvadt műanyaggal működőre gondolsz.

Ennyire konkrét részleteket sajnos nem ismerek.

2014. márc. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hallottál ilyenről?
2014. márc. 7. 07:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Arról olvastam, hogy olvadt műanyaggal vagy fémmel is működhet. A korábban linkelt oldalon volt.
2014. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2. valaszolo vagyok

Egyetemen tanultunk egy kicsit a gyors prototipusgyartasrol, es be is mutatattak par technologiat. Tobbfele alapelven mukodnek, van lezer sztereolitografia, szelektiv lezer-szinterezes, omledekretegezes. Ez utobbi pl anyag megolvasztasaval mad ujra megszilarditasaval mukodik, es hasznalnak hozza pl PET-et is. A PET viszonylag konnyen ujrahasznosithato, ugyhogy ugy gondoltam, lehet palackok ujrahasznositasa is mukodik. Utananeztem, meg viszonylag olcso, "otthoni" megoldas is van, tessek:)

[link]

2014. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg a 3. valaszolonak uzennem, hogy bizony van UV-fenyforrassal mukodo technologia is (PolyJet), meghozza eleg franko:)
2014. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!