Digi műholdas TV melyik műholdról sugároz?

Figyelt kérdés

Pontos koordinátákat kérek!

A vételi hely: Magyarország, Budapest.

Esetleg, a fix parabolaantenna elmozdítása nélkül még milyen más műholdak jöhetnek szóba, amelyek ingyenes tévéadásokat sugároznak?

Vagy jobb, ha átállítom a parabolát?



2014. márc. 31. 13:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Annyival lettem közben okosabb, hogy az Amos 5-ös műholdról kb. 44 ingyenes tévéadót sikerült befognom.

Például:

BBC News, Sky News, CCTV News, CCTV Documentary, Al Jazeera, Music TV. Lifestyle, román adók (Realitatea, Romania) és egyéb (szláv nyelvű, finn stb.) adók.

2014. márc. 31. 14:43
 2/6 A kérdező kommentje:

Még okosabb lettem.

A Satelite list-ben bejelöltem az összes műholdat, és utána TP Listben végigzongorázva őket azonnal látszott, hogy melyiket fogja a parabolám, melyiktől van jó minőségű (jelerősség: 86%, jelminőség: 77%) jel.

Két műholdra van tehát állítva a Digi parabolája: Amos 5 (E17.0), és Eurobird 9A (E9.0).

A többi már gyerekjáték. :-)

2014. márc. 31. 18:05
 3/6 A kérdező kommentje:

Annyit még megsúgok, hogy magyar kódolatlan adások az Eutelsat 9A (9.0°E) műholdon vannak:

[link]

2014. márc. 31. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

...az a lényeg hogy tudtál segíteni...:)

2014. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, jó magyar közmondás szerint „Segíts magadon, és Isten is megsegít!”.

Ezt sokan elfelejtik.

Most viszont antennaszerelőt keresek, mert a parabola átállítását az Eutelsat 9A (9.0°E) műholdra egyedül nem tudom megcsinálni. Bár, ha feldühítenek (mint Hullt :-) veszek egy mérőműszert a kínaiaktól, és abba is belefogok.

2014. ápr. 1. 15:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Eutelsat 9A (régi nevén: Eurobird 9A)
2014. ápr. 15. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!